fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Розкриття кінцевих бенефіціарних власників: поспішай повільно!

12/ 10/ 2021
  Автори: Олександр Бородкін, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Марія Чабан, юристка ЮФ «Василь Кісіль і Партнери» Починаючи з липня 2021 р. не стихає паніка навколо розкриття кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб. Неспокій повязаний з тим, що Закон України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення №361-IX від 06 грудня 2019 р. вимагає подати схематичну структуру власності юридичної особи та підтверджуючі документи, а строк для цього виявився досить стислим – до 10 жовтня 2021 р. включно. Здавалося б, не все так страшно… Але і не просто. На шляху до розкриття кінцевих бенефіціарних власників у передбаченому порядку виявилось чимало проблем. Найпоширенішою з них є та, коли юридична особа належить до групи з розгалуженою і багаторівневою кількістю учасників – іноземних компаній. В такому випадку законодавство вимагає подавати витяги з реєстрів юридичних осіб або схожих щодо всіх прямих і непрямих учасників. Більше того, ці витяги мають бути апостильовані та засвідчені нотаріально в країні реєстрації кожної такої іноземної компанії, перекладені на українську мову з нотаріальним засвідченням підпису перекладача в Україні... А це вимагає чимало часу. Також, не дивлячись на те, що відомості може подати будь-який представник за довіреністю, лише керівник має особисто засвідчити схематичну структуру власності. Як зясувалось, не всі керівники юридичних осіб постійно фізично присутні в Україні. Зрозуміло, що всі ці проблеми можна вирішити. Проте, згідно з даними Міністра юстиції України Д. Малюськи, розміщеними на його сторінці у Фейсбук, станом на 06 жовтня 2021 р. з понад 1 мільйона юридичних осіб лише 171 333 змогли розкрити своїх кінцевих бенефіціарних власників. Все б то нічого, якби поряд з цим не лякали штрафи. Так, за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафів у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень. І тут… В останній робочий день перед закінчення заявленого строку, Верховна Рада голосує, а Президент України відразу ж підписує продовження строку розкриття кінцевих бенефіціарних власників аж на 9 місяців! Новий термін тепер – 11 липня 2022 р.

Автори: Олександр Бородкін, партнер ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Марія Чабан, юристка ЮФ «Василь Кісіль і Партнери»

Починаючи з липня 2021 р. не стихає паніка навколо розкриття кінцевих бенефіціарних власників юридичних осіб.

Неспокій пов’язаний з тим, що Закон України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” №361-IX від 06 грудня 2019 р. вимагає подати схематичну структуру власності юридичної особи та підтверджуючі документи, а строк для цього виявився досить стислим – до 10 жовтня 2021 р. включно. Здавалося б, не все так страшно…

Але і не просто.

На шляху до розкриття кінцевих бенефіціарних власників у передбаченому порядку виявилось чимало проблем.

Найпоширенішою з них є та, коли юридична особа належить до групи з розгалуженою і багаторівневою кількістю учасників – іноземних компаній. В такому випадку законодавство вимагає подавати витяги з реєстрів юридичних осіб або схожих щодо всіх прямих і непрямих учасників. Більше того, ці витяги мають бути апостильовані та засвідчені нотаріально в країні реєстрації кожної такої іноземної компанії, перекладені на українську мову з нотаріальним засвідченням підпису перекладача в Україні… А це вимагає чимало часу.

Також, не дивлячись на те, що відомості може подати будь-який представник за довіреністю, лише керівник має особисто засвідчити схематичну структуру власності. Як з’ясувалось, не всі керівники юридичних осіб постійно фізично присутні в Україні.

Зрозуміло, що всі ці проблеми можна вирішити. Проте, згідно з даними Міністра юстиції України Д. Малюськи, розміщеними на його сторінці у Фейсбук, станом на 06 жовтня 2021 р. з понад 1 мільйона юридичних осіб лише 171 333 змогли розкрити своїх кінцевих бенефіціарних власників.

Все б то нічого, якби поряд з цим не лякали штрафи. Так, за неподання або несвоєчасне подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафів у розмірі від 17 000 до 51 000 гривень.

І тут… В останній робочий день перед закінчення заявленого строку, Верховна Рада голосує, а Президент України відразу ж підписує продовження строку розкриття кінцевих бенефіціарних власників аж на 9 місяців! Новий термін тепер – 11 липня 2022 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: