fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

РГК розпочинає досліджувати вплив водню на роботу побутових газових приладів

07/ 04/ 2021
  31 березня 2021 року, м. Житомир. На спецполігоні в Житомирській області фахівці РГК спільно із вченими з Інституту газу НАНУ приступили до вогневих випробувань на побутових газових приладах різних сумішей водню. Такі експерименти також будуть проведені на полігоні в Івано-Франківську.⠀ Близько 30 наймасовіших моделей газових приладів: котлів, плит, колонок — пройдуть тестування водневими сумішами різної концентрації. Результати експериментів необхідні для безпечного і ефективного використання нових видів енергії і проходять в рамках II етапу водневого проекту РГК. Експерти РГК разом із вченими Інституту газу Національної академії наук України проводять динамічні дослідження впливу газоводородних сумішей на побутові газові прилади в реальних лабораторних умовах. У цьому проекті задіяні всі п’ять спеціальних полігонів РГК — крім Житомирської області, вони розташовані у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях. Унікальність цих випробувань у тому, що умови застосування водню на спецполігонах РГК максимально наближені до реальних - для цього на полігоні зібрані газові плити і котли, що були у вживанні, моделей, які найчастіше використовуються в Україні. В ході досліджень концентрація водню буде покроково підвищуватися - з 5% до 10%, 20%, 30% і в завершенні 50%. За допомогою приладів фахівці збирають інформацію про зміни ефективності роботи газового обладнання та викидів вуглекислого газу. «Пріоритет нашого проекту — це гарантія безпечної роботи з новими видами енергії. Тому наші експерименти завжди націлені на практичне застосування, адже нам потрібно розробити технічну політику редизайну всієї газової системи для того, щоб Україна змогла використати всі сильні сторони European Green Deal», — сказав керівник водневого проекту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда.⠀ Нагадаємо, що I етап водневого проекту РГК розпочався 6 серпня на цьому ж полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації і матеріалам є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень. Потім такі ж експерименти були проведені на інших спецполігонах РГК. Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року. Їх результати, а також дані лабораторних досліджень НАНУ та інших науково-дослідних центрів дозволять підготувати технічну політику для модернізації газорозподільних мереж України в рамках підготовки до трансформації енергетичного сектора, пов’язаної з ініціативами European Green Deal.⠀ У жовтні 2020 року РГК увійшла в European Clean Hydrogen Alliance, який працює під егідою Європейської комісії.

31 березня 2021 року, м. Житомир. На спецполігоні в Житомирській області фахівці РГК спільно із вченими з Інституту газу НАНУ приступили до вогневих випробувань на побутових газових приладах різних сумішей водню. Такі експерименти також будуть проведені на полігоні в Івано-Франківську.⠀

Близько 30 наймасовіших моделей газових приладів: котлів, плит, колонок — пройдуть тестування водневими сумішами різної концентрації. Результати експериментів необхідні для безпечного і ефективного використання нових видів енергії і проходять в рамках II етапу водневого проекту РГК.

Експерти РГК разом із вченими Інституту газу Національної академії наук України проводять динамічні дослідження впливу газоводородних сумішей на побутові газові прилади в реальних лабораторних умовах. У цьому проекті задіяні всі п’ять спеціальних полігонів РГК — крім Житомирської області, вони розташовані у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях.

Унікальність цих випробувань у тому, що умови застосування водню на спецполігонах РГК максимально наближені до реальних – для цього на полігоні зібрані газові плити і котли, що були у вживанні, моделей, які найчастіше використовуються в Україні.

В ході досліджень концентрація водню буде покроково підвищуватися – з 5% до 10%, 20%, 30% і в завершенні 50%. За допомогою приладів фахівці збирають інформацію про зміни ефективності роботи газового обладнання та викидів вуглекислого газу.

«Пріоритет нашого проекту — це гарантія безпечної роботи з новими видами енергії. Тому наші експерименти завжди націлені на практичне застосування, адже нам потрібно розробити технічну політику редизайну всієї газової системи для того, щоб Україна змогла використати всі сильні сторони European Green Deal», — сказав керівник водневого проекту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда.⠀

Нагадаємо, що I етап водневого проекту РГК розпочався 6 серпня на цьому ж полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації і матеріалам є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень. Потім такі ж експерименти були проведені на інших спецполігонах РГК.

Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року. Їх результати, а також дані лабораторних досліджень НАНУ та інших науково-дослідних центрів дозволять підготувати технічну політику для модернізації газорозподільних мереж України в рамках підготовки до трансформації енергетичного сектора, пов’язаної з ініціативами European Green Deal.⠀

У жовтні 2020 року РГК увійшла в European Clean Hydrogen Alliance, який працює під егідою Європейської комісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: