fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Реєстрація права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення доступна онлайн

05/ 01/ 2018
  6 грудня 2017 року Міністерство юстиції України оголосило про запуск електронної послуги з реєстрації права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Для цього заявник (власник/орендар земельної ділянки або його представник) через персональний кабінет на веб-сайті Онлайн-будинок юстиції в електронній формі може подати заяву та скановану копію укладеного договору оренди з накладенням власного електронного цифрового підпису. Власне реєстрація з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно здійснюватиметься впродовж 5 робочих днів після подання електронної заяви. Реєстрація права оренди земельних ділянок інших категорій (землі житлової та громадської забудови, оздоровчого призначення тощо), а також будь-яких інших речових прав на земельні ділянки будь-яких категорій (в т.ч. права власності на землю) продовжить залишатися можливою лише за особистим зверненням заявника до офісу державного реєстратора. Про плани Міністерства юстиції України впровадити електронну реєстрацію також і для цих речових прав наразі не повідомляється. Очікувані наслідки Запровадження електронної реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення спрямоване на покращення умов ведення бізнесу та на посилення захисту прав землевласників та землекористувачів. Зазначене нововведення дозволить значним чином оптимізувати роботу державних реєстраторів з урахуванням того, що площа земель сільськогосподарського призначення в Україні становить близько 70 відсотків усієї території держави. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі.

6 грудня 2017 року Міністерство юстиції України оголосило про запуск електронної послуги з реєстрації права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Для цього заявник (власник/орендар земельної ділянки або його представник) через персональний кабінет на веб-сайті “Онлайн-будинок юстиції” в електронній формі може подати заяву та скановану копію укладеного договору оренди з накладенням власного електронного цифрового підпису. Власне реєстрація з внесенням відповідної інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно здійснюватиметься впродовж 5 робочих днів після подання електронної заяви.

Реєстрація права оренди земельних ділянок інших категорій (землі житлової та громадської забудови, оздоровчого призначення тощо), а також будь-яких інших речових прав на земельні ділянки будь-яких категорій (в т.ч. права власності на землю) продовжить залишатися можливою лише за особистим зверненням заявника до офісу державного реєстратора. Про плани Міністерства юстиції України впровадити електронну реєстрацію також і для цих речових прав наразі не повідомляється.

Очікувані наслідки

Запровадження електронної реєстрації права оренди земель сільськогосподарського призначення спрямоване на покращення умов ведення бізнесу та на посилення захисту прав землевласників та землекористувачів. Зазначене нововведення дозволить значним чином оптимізувати роботу державних реєстраторів з урахуванням того, що площа земель сільськогосподарського призначення в Україні становить близько 70 відсотків усієї території держави.

Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: