fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Реєстрація іноземних представництв, хотіли як краще

01/ 10/ 2021
  Автори: Олександр Бородкин, партнер, Іванна Родіонова, юристка ЮФ Василь Кісіль і Партнери Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 18 серпня 2021 р. № 969-р, яке набрало чинності з моменту прийняття, затвердив новий перелік адміністративних послуг, що надаються через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Змінами передбачено, що відтепер ЦНАПи зобовязані приймати документи на реєстрацію представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності. Здавалося б, чудове рішення, відтепер буде ще більше місць де швидко та зручно можна буде подати документи на реєстрацію представництв іноземних компаній. Проте не все так легко. Виявилося, що згадане розпорядження стало великим сюрпризом як для працівників відділу міністерства економіки, який приймає документи на реєстрацію представництв, так і для працівників всіх ЦНАПів, хоча розпорядження і було опубліковано в Урядовому курєрі 1 вересня 2021 року. Більше того, у самому розпорядженні вказано, що у місячний строк з дня набрання чинності розпорядженням, всі ЦНАПи повинні бути готові до надання відповідних послуг, в тому числі підготувати спеціальні картки та натренувати персонал. Місячний строк давно пройшов, а в ЦНАПах ні сном ні духом про реєстрацію представництв. Більше того, Міністерство економіки з незрозумілих нам причин, посилаючись на прийняте розпорядження, повідомило, що більше не може приймати документи на реєстрацію представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності. Зауважимо, що згадане розпорядження жодним чином не забороняє Міністерству економіки приймати документи на реєстрацію представництва, а зміни до нормативно-правових актів, що регулюють порядок реєстрації представництв не приймалися, принаймні ані нам, ані представникам міністерства економіки про це нічого не відомо. Отже наразі іноземні клієнти вкотре стали заручниками змін до українського законодавства, всі реєстрації представництв поставлені на стоп. Юристам та їх клієнтам залишається лише чекати ясності від ЦНАПів та Міністерства економіки. Маємо велику надію, що питання проясниться найближчим часом та будемо слідкувати за ситуацією.

Автори: Олександр Бородкин, партнер, Іванна Родіонова, юристка ЮФ Василь Кісіль і Партнери

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 18 серпня 2021 р. № 969-р, яке набрало чинності з моменту прийняття, затвердив новий перелік адміністративних послуг, що надаються через центри надання адміністративних послуг (“ЦНАП“).

Змінами передбачено, що відтепер ЦНАПи зобов’язані приймати
документи на реєстрацію представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Здавалося б, чудове рішення, відтепер буде ще більше місць де швидко та зручно можна буде подати документи на реєстрацію представництв іноземних компаній.

Проте не все так легко. Виявилося, що згадане розпорядження стало великим сюрпризом як для працівників відділу міністерства економіки, який приймає документи на реєстрацію представництв, так і для працівників всіх ЦНАПів, хоча розпорядження і було опубліковано в “Урядовому кур’єрі” 1 вересня 2021 року.

Більше того, у самому розпорядженні вказано, що у місячний строк з дня набрання чинності розпорядженням, всі ЦНАПи повинні бути готові до надання відповідних послуг, в тому числі підготувати спеціальні картки та натренувати персонал.

Місячний строк давно пройшов, а в ЦНАПах ні сном ні духом про реєстрацію представництв.

Більше того, Міністерство економіки з незрозумілих нам причин, посилаючись на прийняте розпорядження, повідомило, що більше не може приймати документи на реєстрацію представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Зауважимо, що згадане розпорядження жодним чином не забороняє Міністерству економіки приймати документи на реєстрацію представництва, а зміни до нормативно-правових актів, що регулюють порядок реєстрації представництв не приймалися, принаймні ані нам, ані представникам міністерства економіки про це нічого не відомо.

Отже наразі іноземні клієнти вкотре стали заручниками змін до українського законодавства, всі реєстрації представництв поставлені на стоп.

Юристам та їх клієнтам залишається лише чекати ясності від ЦНАПів та Міністерства економіки. Маємо велику надію, що питання проясниться найближчим часом та будемо слідкувати за ситуацією.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: