fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Регіональна Газова Компанія завершила перший етап випробування водню в газорозподільній системі

28/ 09/ 2020
  На полігонах РГК у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях завершився перший етап випробувань газових мереж на сумісність роботи з воднем. В ході експериментів на закритих ділянках газопроводів концентрація водню становила 99%. Це один з найвищих в Європі показників при тестуванні систем, розрахованих на транспортування природного газу. «Ми підготувалися як з точки зору безпеки, так і співпраці з вченими для аналізу даних - тобто готові до будь-яких несподіванок. Тому і вирішили почати з 99% водню. Випробування газових систем практично чистим воднем дозволяють нам відразу зрозуміти масштаб проблем: наскільки зношені газопроводи, які хімічні процеси з матеріалами системи відбуваються», - сказав керівник водневого проекту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда. Завдяки високій концентрації водню вже в перші дні експериментів були отримані дані, які дозволили фахівцям провести коригування обладнання газових полігонів. Після чого падіння тиску водню в газопроводах зменшилося в 5-6 разів. Перший експеримент з 99% воднем в газових мережах було проведено 6 серпня на полігоні в Житомирській області. Потім почалися випробування в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Волинській та Харківській областях. Програма РГК по дослідженню роботи газових систем з воднем складається з трьох етапів. Перші два - це польові випробування зі статичними і динамічними експериментами на полігонах. Динамічні експерименти почнуться на другому етапі проекту, і полягають у вивченні впливу газоводневих сумішей на звичайне газове обладнання. Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року, і дозволять оцінити специфіку використання водню і газоводневих сумішей протягом двох опалювальних періодів. Третій етап - це аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проекту РГК. Регіональна Газова Компанія реалізує проект по використанню водню в газорозподільних мережах в рамках EU Hydrogen Strategy. До цієї європейської ініціативи компанія приєдналася на початку 2020 року.

На полігонах РГК у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях завершився перший етап випробувань газових мереж на сумісність роботи з воднем. В ході експериментів на закритих ділянках газопроводів концентрація водню становила 99%. Це один з найвищих в Європі показників при тестуванні систем, розрахованих на транспортування природного газу.

«Ми підготувалися як з точки зору безпеки, так і співпраці з вченими для аналізу даних – тобто готові до будь-яких несподіванок. Тому і вирішили почати з 99% водню. Випробування газових систем практично чистим воднем дозволяють нам відразу зрозуміти масштаб проблем: наскільки зношені газопроводи, які хімічні процеси з матеріалами системи відбуваються», – сказав керівник водневого проекту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда.

Завдяки високій концентрації водню вже в перші дні експериментів були отримані дані, які дозволили фахівцям провести коригування обладнання газових полігонів. Після чого падіння тиску водню в газопроводах зменшилося в 5-6 разів.

Перший експеримент з 99% воднем в газових мережах було проведено 6 серпня на полігоні в Житомирській області. Потім почалися випробування в Івано-Франківській, Дніпропетровській, Волинській та Харківській областях.

Програма РГК по дослідженню роботи газових систем з воднем складається з трьох етапів. Перші два – це польові випробування зі статичними і динамічними експериментами на полігонах. Динамічні експерименти почнуться на другому етапі проекту, і полягають у вивченні впливу газоводневих сумішей на звичайне газове обладнання.

Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року, і дозволять оцінити специфіку використання водню і газоводневих сумішей протягом двох опалювальних періодів.

Третій етап – це аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проекту РГК.

Регіональна Газова Компанія реалізує проект по використанню водню в газорозподільних мережах в рамках EU Hydrogen Strategy. До цієї європейської ініціативи компанія приєдналася на початку 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: