fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Регіональна Газова Компанія приступила до II етапу водневих випробувань газових мереж

27/ 10/ 2020
  Особливість II етапу водневого проєкту РГК в тому, що в газорозподільних системах полігонів вивчають особливості роботи з газоводородними сумішами. В ході досліджень концентрація водню буде покроково змінюватися - з 50% до 30%, 20%, 10% і 5%. Мета таких експериментів - вивчити вплив водню в суміші з природним газом на матеріали та обладнання газових мереж. Для аналізу отриманих даних РГК співпрацює з провідними науково-дослідними інститутами Національної академії наук України. «Унікальність нашого водневого проєкту в тому, що ми почали експерименти з чистого водню - 99% - та рухаємося далі, поступово знижуючи його концентрацію. Співпрацюючи з колегами з європейських компаній в рамках асоціації Marcogaz, ми прийшли до висновку, що українська газорозподільна система має ряд особливостей, які не дозволяють повністю запозичувати результати європейських водневих проєктів. Тому ми підключили до нашого проєкту українські науково-дослідні інститути - наукова експертиза необхідна для обєктивних висновків у сфері, яка повязана з технічною безпекою», - сказав керівник водневого проєкту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда. Нині проходять експерименти з 50% воднем на спеціальних полігонах РГК у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. Завершується підготовка до динамічних випробувань газового обладнання, при яких будуть досліджувати зміни його енергоефективності та безпечної роботи з газоводородними сумішами. Нагадаємо, що I етап водневого проєкту РГК розпочався 6 серпня на полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації й матеріалам є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень. Проєкт РГК по дослідженню роботи газових систем з воднем складається з трьох етапів. Перші два - це польові випробування зі статичними й динамічними експериментами на полігонах. Динамічні експерименти почнуться на другому етапі проєкту. Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року, і дозволять оцінити специфіку використання водню і газоводородних сумішей протягом двох опалювальних періодів. Третій етап - це аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проєкту РГК. Регіональна Газова Компанія реалізує проєкт по використанню водню в газорозподільних мережах в рамках EU Hydrogen Strategy. До цієї європейської ініціативи компанія приєдналася в липні 2020 року.

Особливість II етапу водневого проєкту РГК в тому, що в газорозподільних системах полігонів вивчають особливості роботи з газоводородними сумішами. В ході досліджень концентрація водню буде покроково змінюватися – з 50% до 30%, 20%, 10% і 5%. Мета таких експериментів – вивчити вплив водню в суміші з природним газом на матеріали та обладнання газових мереж. Для аналізу отриманих даних РГК співпрацює з провідними науково-дослідними інститутами Національної академії наук України.

«Унікальність нашого водневого проєкту в тому, що ми почали експерименти з чистого водню – 99% – та рухаємося далі, поступово знижуючи його концентрацію. Співпрацюючи з колегами з європейських компаній в рамках асоціації Marcogaz, ми прийшли до висновку, що українська газорозподільна система має ряд особливостей, які не дозволяють повністю запозичувати результати європейських водневих проєктів. Тому ми підключили до нашого проєкту українські науково-дослідні інститути – наукова експертиза необхідна для об’єктивних висновків у сфері, яка пов’язана з технічною безпекою», – сказав керівник водневого проєкту, директор департаменту стратегічного планування РГК Станіслав Казда.

Нині проходять експерименти з 50% воднем на спеціальних полігонах РГК у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. Завершується підготовка до динамічних випробувань газового обладнання, при яких будуть досліджувати зміни його енергоефективності та безпечної роботи з газоводородними сумішами.

Нагадаємо, що I етап водневого проєкту РГК розпочався 6 серпня на полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації й матеріалам є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень.

Проєкт РГК по дослідженню роботи газових систем з воднем складається з трьох етапів. Перші два – це польові випробування зі статичними й динамічними експериментами на полігонах. Динамічні експерименти почнуться на другому етапі проєкту. Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року, і дозволять оцінити специфіку використання водню і газоводородних сумішей протягом двох опалювальних періодів. Третій етап – це аналіз даних, отриманих на полігонах, в лабораторіях наукових партнерів водневого проєкту РГК.

Регіональна Газова Компанія реалізує проєкт по використанню водню в газорозподільних мережах в рамках EU Hydrogen Strategy. До цієї європейської ініціативи компанія приєдналася в липні 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: