fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Питання заборгованості на ринку природного газу варто вирішити до опалювального сезону, – ЕВА

22/ 09/ 2020
  Наразі у газовому секторі України існує кризова ситуація, пов’язана із накопиченням та нарощуванням боргів за спожитий природний газ за усім ланцюжком доставки газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ), що виробляють тепло. За оцінками експертів Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації, розмір боргів наразі складає більше 100 млрд гривень.  Третього вересня Комітет Асоціації провів відкриту експертну зустріч на тему «Кризова ситуація із боргами на ринку природного газу – економічний аспект вирішення» за участі народних депутатів України, представників Кабінету Міністрів України, представників ТКЕ, підприємств газового сектору та експертів ринку, в ході якої під час відкритого обговорення даного питання учасниками ринку було фахово обговорено та підтверджено існування значного обсягу боргів на ринку газу. Серед причин, які, на переконання експертів, могли спричинити таке значне накопичення боргів, варто відзначити три наступні: прорахунки у державних рішеннях минулих років, а саме, встановлення не зовсім обґрунтованих норм споживання газу та заборона виставляти споживачам рахунки за обсяги газу, приведені до стандартних умов; тарифи для виробників тепла для населення, які не покривають витрат на його виробництво,що робить їх економічну обґрунтованість сумнівною; економічно необґрунтовані тарифи для операторів газорозподільної системи.  Існування та суттєве нарощування боргів негативно впливає на фінансовий стан усіх учасників ринку по усьому ланцюжку доставки газу для населення. Особливої уваги потребує зазначена проблема напередодні опалювального періоду, адже вкрай важливо забезпечити стабільний фінансовий стан підприємств ТКЕ та запобігти додатковому фінансовому навантаженню на населення. Зокрема, розглянути механізми такого врегулювання, включаючи компенсацію за визначених умов для проведення взаєморозрахунків між учасниками ринку. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертає особливу увагу на кризову ситуацію із боргами на ринку природного газу. Бізнес закликає народних депутатів якнайшвидше врегулювати дану проблему з огляду на наближення опалювального періоду та неприпустимість перекладення боргів між учасниками ринку на населення. Сподіваємось, протягом наступного місяця ситуацію вдасться врегулювати.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Наразі у газовому секторі України існує кризова ситуація, пов’язана із накопиченням та нарощуванням боргів за спожитий природний газ за усім ланцюжком доставки газу населенню та підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ), що виробляють тепло. За оцінками експертів Комітету з енергетики Європейської Бізнес Асоціації, розмір боргів наразі складає більше 100 млрд гривень. 

Третього вересня Комітет Асоціації провів відкриту експертну зустріч на тему «Кризова ситуація із боргами на ринку природного газу – економічний аспект вирішення» за участі народних депутатів України, представників Кабінету Міністрів України, представників ТКЕ, підприємств газового сектору та експертів ринку, в ході якої під час відкритого обговорення даного питання учасниками ринку було фахово обговорено та підтверджено існування значного обсягу боргів на ринку газу.

Серед причин, які, на переконання експертів, могли спричинити таке значне накопичення боргів, варто відзначити три наступні:

  • прорахунки у державних рішеннях минулих років, а саме, встановлення не зовсім обґрунтованих норм споживання газу та заборона виставляти споживачам рахунки за обсяги газу, приведені до стандартних умов;
  • тарифи для виробників тепла для населення, які не покривають витрат на його виробництво,що робить їх економічну обґрунтованість сумнівною;
  • економічно необґрунтовані тарифи для операторів газорозподільної системи. 

Існування та суттєве нарощування боргів негативно впливає на фінансовий стан усіх учасників ринку по усьому ланцюжку доставки газу для населення. Особливої уваги потребує зазначена проблема напередодні опалювального періоду, адже вкрай важливо забезпечити стабільний фінансовий стан підприємств ТКЕ та запобігти додатковому фінансовому навантаженню на населення. Зокрема, розглянути механізми такого врегулювання, включаючи компенсацію за визначених умов для проведення взаєморозрахунків між учасниками ринку.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертає особливу увагу на кризову ситуацію із боргами на ринку природного газу. Бізнес закликає народних депутатів якнайшвидше врегулювати дану проблему з огляду на наближення опалювального періоду та неприпустимість перекладення боргів між учасниками ринку на населення. Сподіваємось, протягом наступного місяця ситуацію вдасться врегулювати.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: