fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Продовжено пілотний проект з роботи Централізованої закупівельної організації

21/ 05/ 2018
  16 травня 2018 року Кабінет Міністрів України(далі – «КМУ») ухвалив рішення, яким продовжив до 31 грудня 2018 року пілотний проект із організації роботи Централізованої закупівельної організації (далі – «ЦЗО») для здійснення закупівель товарів та послуг згідно з переліком, затвердженим Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку). Відповідно до пункту 36 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» централізовані закупівельні організації – це юридичні особи, що визначаються КМУ, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону. Постановою КМУ від 23 листопада 2016 р. № 928 було розпочато реалізацію пілотного проекту з організації діяльності ЦЗО за пропозицією Мінекономрозвитку строком до 31 грудня 2017 року. Як зазначає Мінекономрозвитку на своєму офіційному сайті, завдяки ЦЗО рівень економії за укладеними договорами у 2017 році склав більше 1 млн грн, майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі. На новому ж етапі планується, насамперед, використання рамкових закупівельних угод завдяки впровадженню відповідної функції в системі електронних закупівель Prozorro, збільшення кількості замовників та розширення предмету закупівлі, створення електронної бази каталогів предметів закупівель. За результатами реалізації пілотного проекту КМУ має ухвалити рішення про затвердження особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, як визначено у Законі України «Про публічні закупівлі». Слід нагадати, що Розпорядженням КМУ від 23 серпня 2017 р. N 582-р «Про схвалення Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів» Міністерству охорони здоров’я України було доручено створити юридичну особу, що належатиме до сфери управління Міністерства, відповідальну за виконання функцій централізованої закупівельної організації в рамках реалізації Концепції для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів. Відповідно до п. 2 вказаного розпорядження Міністерство охорони здоров’я України розробляє та подає на затвердження до КМУ план заходів щодо реалізації Концепції. Таким чином, очікується, що найближчим часом може бути розпочата реалізація пілотного проекту МОЗ.

16 травня 2018 року Кабінет Міністрів України(далі – «КМУ») ухвалив рішення, яким продовжив до 31 грудня 2018 року пілотний проект із організації роботи Централізованої закупівельної організації (далі – «ЦЗО») для здійснення закупівель товарів та послуг згідно з переліком, затвердженим Міністерством економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку).

Відповідно до пункту 36 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» централізовані закупівельні організації – це юридичні особи, що визначаються КМУ, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування як замовники, які організовують і проводять процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону.

Постановою КМУ від 23 листопада 2016 р. № 928 було розпочато реалізацію пілотного проекту з організації діяльності ЦЗО за пропозицією Мінекономрозвитку строком до 31 грудня 2017 року.

Як зазначає Мінекономрозвитку на своєму офіційному сайті, завдяки ЦЗО рівень економії за укладеними договорами у 2017 році склав більше 1 млн грн, майже 13,1% від очікуваної вартості предметів закупівлі.

На новому ж етапі планується, насамперед, використання рамкових закупівельних угод завдяки впровадженню відповідної функції в системі електронних закупівель Prozorro, збільшення кількості замовників та розширення предмету закупівлі, створення електронної бази каталогів предметів закупівель.

За результатами реалізації пілотного проекту КМУ має ухвалити рішення про затвердження особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, як визначено у Законі України «Про публічні закупівлі».

Слід нагадати, що Розпорядженням КМУ від 23 серпня 2017 р. N 582-р «Про схвалення Концепції реформування механізмів публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів» Міністерству охорони здоров’я України було доручено створити юридичну особу, що належатиме до сфери управління Міністерства, відповідальну за виконання функцій централізованої закупівельної організації в рамках реалізації Концепції для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів.

Відповідно до п. 2 вказаного розпорядження Міністерство охорони здоров’я України розробляє та подає на затвердження до КМУ план заходів щодо реалізації Концепції.

Таким чином, очікується, що найближчим часом може бути розпочата реалізація пілотного проекту МОЗ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: