fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Закупівлі за Національним переліком відтерміновано до початку наступного року

11/ 10/ 2017
  30 вересня 2017 р. набрала чинності постанова №718 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів», якою було подовженою дію перехідного періоду стосовно закупівлі в регіонах лікарських засобів за Національним переліком основних лікарських засобів. Аналогічне положення міститься й стосовно забезпечення пацієнтів препаратами по безоплатним та пільговим рецептам через аптеки. Таким чином, до 1 січня 2018 р. заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, можуть здійснювати закупівлі будь-яких зареєстрованих в України лікарських засобів, що включені до Державного реєстру лікарських засобів України. Починаючи з 1 січня 2018 р. державні закупівлі лікарських засобів будуть здійснюватися відповідно до Національного переліку. Виняток становлять закупівлі через міжнародні спеціалізовані організації та державна програма реімбурсації інсулінів. При цьому за умови задоволення 100% потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку, замовники зможуть закуповувати будь-які інші зареєстровані в Україні лікарські засоби, що не включені до такого переліку. Це дозволить забезпечити поступовий перехід державних закупівель на модель Національного переліку та попередити дефіцит в доступі пацієнтів до лікарських засобів. До 1 січня 2018 р. встановлені категорії пацієнтів мають змогу отримувати безкоштовно або з частковою доплатою зареєстровані в України препарати згідно з переліком, визначеним постановою КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Наразі МОЗ України працює над системним вирішенням питання забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами після зазначеної дати.

30 вересня 2017 р. набрала чинності постанова №718 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів», якою було подовженою дію перехідного періоду стосовно закупівлі в регіонах лікарських засобів за Національним переліком основних лікарських засобів. Аналогічне положення міститься й стосовно забезпечення пацієнтів препаратами по безоплатним та пільговим рецептам через аптеки.

Таким чином, до 1 січня 2018 р. заклади й установи охорони здоров’я, що повністю або частково фінансуються з державного та місцевих бюджетів, можуть здійснювати закупівлі будь-яких зареєстрованих в України лікарських засобів, що включені до Державного реєстру лікарських засобів України.

Починаючи з 1 січня 2018 р. державні закупівлі лікарських засобів будуть здійснюватися відповідно до Національного переліку. Виняток становлять закупівлі через міжнародні спеціалізовані організації та державна програма реімбурсації інсулінів.

При цьому за умови задоволення 100% потреби в лікарських засобах, включених до Національного переліку, замовники зможуть закуповувати будь-які інші зареєстровані в Україні лікарські засоби, що не включені до такого переліку. Це дозволить забезпечити поступовий перехід державних закупівель на модель Національного переліку та попередити дефіцит в доступі пацієнтів до лікарських засобів.

До 1 січня 2018 р. встановлені категорії пацієнтів мають змогу отримувати безкоштовно або з частковою доплатою зареєстровані в України препарати згідно з переліком, визначеним постановою КМУ від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань». Наразі МОЗ України працює над системним вирішенням питання забезпечення пацієнтів необхідними лікарськими засобами після зазначеної дати.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: