fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Правовий комітет Асоціації у Харкові

16/ 12/ 2021
  Протягом найближчих двох років нас чекає революція в корпоративних відносинах, і почнеться вона вже наступного року. Як виглядатимуть корпоративні відносини у 2022 році і до чого варто підготуватися партнерам-співвласникам бізнесу? Які процедури спростяться, а які — ускладняться? Як зміняться відносини з контролюючими органами? І, зрештою, до якого способу дій ведуть нас світові тренди корпоративної взаємодії, розібрали  на засіданні Правового комітету EBA Kharkiv. Олексій Головін, старший юрист ILF, розповів про структуру власності компаній: хто і коли повинен розкривати кінцевих бенефіціарних власників; чи можна притягнути до відповідальності за подання недостовірних даних; що робити з так званими «сплячими ‘ТОВками’» та як на відповідний обов’язок юридичних осіб вплине Законопроєкт №6320. Зокрема, пан Головін надав рекомендацію учасникам заходу поки не розкривати структуру власності компаній, а зачекати розгляду Законопроекту№6320, але не довше ніж до квітня 2022 року. Особливу увагу було приділено нововведенням Законопроєкту №6013.  «Одна з найбільших змін — Господарський Кодекс більше не існуватиме, а всі власники підприємств протягом 5 років мають прийняти рішення про їх реорганізацію, злиття чи ліквідацію,» - наголосила Ірина Селіванова, радниця ILF, к.ю.н. Було розглянуто як трансформується підприємництво та відносини всередині організацій, яка доля державних та комунальних підприємств, чи залишаться «права господарського відання» та «права оперативного управління». Принципово змінила стосунки між учасниками бізнесу актуальна судова практика за 2021р. щодо відповідальності директора та засновників за завдані збитки, купівлі-продажу часток, оскарження угод учасниками, яку розкрив Олексій Харитонов, адвокат, партнер ILF. На думку пана Харитонова у 2022р. відповідні революційні судові рішення суттєво збільшать кількість позовів власників корпоративних прав. Серед ТОП-3 очікуваних категорій справ: оскарження учасниками ТОВ договорів дарування частки, що укладалися іншими учасниками, у зв’язку із відсутністю мотивів до укладення договору дарування; визнання правочинів щодо розпорядження часткою одним із подружжя, що був укладений за відсутності згоди іншого з подружжя; визнання недійсними рішень загальних зборів ТОВ. Харківський офіс Асоціації щиро вдячний фахівцям ILF за корисні поради, які допоможуть мінімальними зусиллями сьогодні уникнути складних ситуацій у майбутньому і зробити партнерство менш ризикованим!  

Протягом найближчих двох років нас чекає революція в корпоративних відносинах, і почнеться вона вже наступного року. Як виглядатимуть корпоративні відносини у 2022 році і до чого варто підготуватися партнерам-співвласникам бізнесу? Які процедури спростяться, а які — ускладняться? Як зміняться відносини з контролюючими органами? І, зрештою, до якого способу дій ведуть нас світові тренди корпоративної взаємодії, розібрали  на засіданні Правового комітету EBA Kharkiv.

Олексій Головін, старший юрист ILF, розповів про структуру власності компаній: хто і коли повинен розкривати кінцевих бенефіціарних власників; чи можна притягнути до відповідальності за подання недостовірних даних; що робити з так званими «сплячими ‘ТОВками’» та як на відповідний обов’язок юридичних осіб вплине Законопроєкт №6320. Зокрема, пан Головін надав рекомендацію учасникам заходу поки не розкривати структуру власності компаній, а зачекати розгляду Законопроекту№6320, але не довше ніж до квітня 2022 року.

Особливу увагу було приділено нововведенням Законопроєкту №6013.  «Одна з найбільших змін — Господарський Кодекс більше не існуватиме, а всі власники підприємств протягом 5 років мають прийняти рішення про їх реорганізацію, злиття чи ліквідацію,» – наголосила Ірина Селіванова, радниця ILF, к.ю.н. Було розглянуто як трансформується підприємництво та відносини всередині організацій, яка доля державних та комунальних підприємств, чи залишаться «права господарського відання» та «права оперативного управління».

Принципово змінила стосунки між учасниками бізнесу актуальна судова практика за 2021р. щодо відповідальності директора та засновників за завдані збитки, купівлі-продажу часток, оскарження угод учасниками, яку розкрив Олексій Харитонов, адвокат, партнер ILF. На думку пана Харитонова у 2022р. відповідні революційні судові рішення суттєво збільшать кількість позовів власників корпоративних прав. Серед ТОП-3 очікуваних категорій справ: оскарження учасниками ТОВ договорів дарування частки, що укладалися іншими учасниками, у зв’язку із відсутністю мотивів до укладення договору дарування; визнання правочинів щодо розпорядження часткою одним із подружжя, що був укладений за відсутності згоди іншого з подружжя; визнання недійсними рішень загальних зборів ТОВ.

Харківський офіс Асоціації щиро вдячний фахівцям ILF за корисні поради, які допоможуть мінімальними зусиллями сьогодні уникнути складних ситуацій у майбутньому і зробити партнерство менш ризикованим!

 

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: