fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Посилилися вимоги до розкриття корпоративної структури бізнесу

14/ 07/ 2021
  Уряд затвердив нові вимоги до розкриття структури власності та бенефіціарів українських компаній. З 12 липня 2021 компанії мають подавати реєстраторам свої корпоративні структури разом з документами, які їх підтверджують. Для кого це важливо? Усі українські юридичні особи, в тому числі ті, материнські компанії яких на біржі та через це не мають очевидного бенефіціара. Нові вимоги поширюються не лише на товариства, але й на громадські об’єднання, благодійні організації, асоціації, корпорації, консорціуми, кооперативи тощо. Не розкривати корпоративну структуру та бенефіціара можуть державні та комунальні компанії, а також деякі інші форми юридичних осіб (винятки за посиланням). Що робити? Підготувати та завжди мати в компанії актуальну корпоративну структуру та інформацію про бенефіціарів. Якщо в корпоративній структурі є іноземні компанії – отримати документи, які підтверджують ланцюг володіння. Насамперед це витяги з іноземних реєстрів. До 11 жовтня 2021 подати реєстратору структуру власності та документи, які її підтверджують. Після змін у корпоративній структурі подавати реєстратору оновлені документи. Під час наступних реєстраційних дій підтверджувати актуальність структури власності. Незалежно від проведення реєстраційних дій щороку підтверджувати актуальність структури власності. Які документи потрібні? Схематична структура власності з урахуванням затверджених зразків (посилання). Нотаріальні копії паспортів бенефіціарів незалежно від їхнього громадянства. На власників українських ID-карток ця вимога не поширюється. Документи, які підтверджують ланцюг володіння в корпоративній структурі та розміри часток. Це можуть бути витяги з іноземних реєстрів (з українського реєстру подавати не потрібно), договори купівлі-продажу, виписки від депозитаріїв тощо. Заповнена реєстраційна картка (посилання). Документи з інших країн повинні мати апостиль чи бути легалізовані (залежно від країни). Які санкції за порушення цих правил? За неподання цієї інформації – адміністративний штраф від 17 000 до 51 000 гривень для керівника компанії чи іншого її уповноваженого представника. * * * Якщо вам потрібна додаткова інформація чи допомога у зв’язку із цими правилами, будь ласка, звертайтеся до Володимира Ігоніна, партнера практики корпоративного права та злиттів і поглинань, за адресою igonin@vkp.ua.

Уряд затвердив нові вимоги до розкриття структури власності та бенефіціарів українських компаній. З 12 липня 2021 компанії мають подавати реєстраторам свої корпоративні структури разом з документами, які їх підтверджують.

Для кого це важливо?

Усі українські юридичні особи, в тому числі ті, материнські компанії яких на біржі та через це не мають очевидного бенефіціара. Нові вимоги поширюються не лише на товариства, але й на громадські об’єднання, благодійні організації, асоціації, корпорації, консорціуми, кооперативи тощо.

Не розкривати корпоративну структуру та бенефіціара можуть державні та комунальні компанії, а також деякі інші форми юридичних осіб (винятки за посиланням).

Що робити?

  1. Підготувати та завжди мати в компанії актуальну корпоративну структуру та інформацію про бенефіціарів.
  2. Якщо в корпоративній структурі є іноземні компанії – отримати документи, які підтверджують ланцюг володіння. Насамперед це витяги з іноземних реєстрів.
  3. До 11 жовтня 2021 подати реєстратору структуру власності та документи, які її підтверджують.
  4. Після змін у корпоративній структурі подавати реєстратору оновлені документи.
  5. Під час наступних реєстраційних дій підтверджувати актуальність структури власності.
  6. Незалежно від проведення реєстраційних дій щороку підтверджувати актуальність структури власності.

Які документи потрібні?

  1. Схематична структура власності з урахуванням затверджених зразків (посилання).
  2. Нотаріальні копії паспортів бенефіціарів незалежно від їхнього громадянства. На власників українських ID-карток ця вимога не поширюється.
  3. Документи, які підтверджують ланцюг володіння в корпоративній структурі та розміри часток. Це можуть бути витяги з іноземних реєстрів (з українського реєстру подавати не потрібно), договори купівлі-продажу, виписки від депозитаріїв тощо.
  4. Заповнена реєстраційна картка (посилання).

Документи з інших країн повинні мати апостиль чи бути легалізовані (залежно від країни).

Які санкції за порушення цих правил?

За неподання цієї інформації – адміністративний штраф від 17 000 до 51 000 гривень для керівника компанії чи іншого її уповноваженого представника.

* * *

Якщо вам потрібна додаткова інформація чи допомога у зв’язку із цими правилами, будь ласка, звертайтеся до Володимира Ігоніна, партнера практики корпоративного права та злиттів і поглинань, за адресою igonin@vkp.ua.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: