fbpx

Поради Дениса Бугая щодо захисту бізнесу від зловживань правоохоронних органів

02/ 03/ 2018

20 лютого пройшла лекція VB PARTNERS у співпраці з European Business Association на тему: Зміни до Кримінально-процесуального кодексу України “Стоп маски шоу”. Гарячу тему сьогодення, що турбує бізнес, підняв партнер Денис Бугай.

Адвокат висвітлив норми та правила 2х останніх змін до КПК, в т.ч. «Ініціативу Гройсмана» які впроваджують дієві інструменти та значно зменшують неправомірні можливості правоохоронних органів.

Так, Денис виділив кілька ключових ініціатив, таких як:

  1. Зобов’язання слідчого проводити відео фіксацію обшуку і допускати адвокатів. У разі порушення – всі докази є недопустимими, тобто не мають доказової сили.
  2. Заборона вилучення інформаційних носіїв і комп’ютерної техніки. Слідчий, за умови наявності дозволу суду, може вилучити тільки об’єкти: (а) необхідні для проведення експертизи, (b) якщо вони є знаряддям скоєння злочину або отримані, в результаті вчинення правопорушення (вкрадений телефон або комп’ютер, через який здійснювали «обнал») , (с) доступ до яких обмежується, зокрема, шляхом наявності пароля.
  3. Посилення вимог до отримання дозволу на обшук. По-перше, впроваджується аудіо і відео фіксація розгляду клопотання слідчого у суді. Це виключить можливість подання необґрунтованих клопотань. По-друге, заборона повторного звернення у випадку отримання відмови судом раніше.
  4. Блокування процесу порушення кримінальних проваджень різними органамиз одного того самого приводу безкінечну кількість разів.
  5. Можливість закриття «формальних» кримінальних проваджень, які роками «висіли» в реєстрі та дозволяли в будь-який момент вчиняти слідчі дії, і відповідно тримали бізнес в напрузі.

Захід зібрав представників юридичних служб та їх керівників як національних підприємств, так і представництв міжнародних компаній.

Денис Бугай, адвокат, керівник практики White-Collar Crime, партнер ЮК VB PARTNERS, член робочої групи з реформування адвокатури при Раді з питань судової реформи при Президентові України, визнаний всіма ключовими міжнародними і національними юридичними рейтингами (The Legal 500 EMEA, Chambers Europe, Best Lawyers, Who is Who Legal, тощо).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: