fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оцінка нерухомого майна по-новому: швидко, безкоштовно, доступно

26/ 08/ 2021
  Автор: Геннадій Сільванович, юрист Dynasty Law & Investment Оціночна (або ринкова) вартість необхідна всім фізичним особам – платникам податків при проведенні ними операцій з нерухомістю. Визначення такої вартості здійснюють спеціальні особи -  суб’єкти оціночної діяльності (оцінювачі), які зазвичай беруть чималі гроші за свої послуги. Однак, відповідно до наказу ФДМУ від 25.06.2021 № 1097, починаючи з 29.06.2021 року почала функціонувати Єдина база даних звітів про оцінку (далі – База). Відтепер визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості (далі – Вартість об’єкта) здійснюється автоматично та безкоштовно, на підставі інформації про такий об’єкт, внесеної до Бази будь-ким, хто має доступ до Інтернету. Тобто, отримати оціночну вартість нерухомості (житлової, нежитлової, об’єкту незавершеного будівництва чи земельної ділянки) може кожен без звернення до оцінювача. Для цього необхідно зареєструватись в особистому кабінеті користувача Бази. Вхід до Бази здійснюється за допомогою ЕЦП, який можливо сформувати та отримати в додатку Приват24 (якщо ви є клієнтом ПАТ КБ «ПриватБанк»), або в інших банках через їх мобільні додатки. Дотримуючись інструкцій в особистому кабінеті досить просто сформувати електрону довідку про оціночну вартість нерухомого майна (е-Довідка), яка є дійсною протягом 30 календарних днів з дня її формування. Функціонал Бази також дозволяє отримати е-Довідку окремо на об’єкт нерухомості та окремо на земельну ділянку під ним, або отримати загальну е-Довідку. Отримання такої довідки наразі є обов’язковою процедурою при здійсненні фізичною особою правочинів з нерухомим майном (продажу, обміну, прийняття його у дарунок чи спадщину тощо) для обчислення її доходу з метою правильного оподаткування. Звернення ж до оцінювача з метою визначення ринкової вартості нерухомості можливе виключно у випадку незгоди з результатами попередньо сформованої е-Довідки. Однак, навіть при зверненні до оцінювача, ринкова вартість об’єкта нерухомості у звіті про оцінку не повинна бути вищою чи нижчою на 25% від встановленої в е-Довідці.

Автор: Геннадій Сільванович, юрист Dynasty Law & Investment

Оціночна (або ринкова) вартість необхідна всім фізичним особам – платникам податків при проведенні ними операцій з нерухомістю. Визначення такої вартості здійснюють спеціальні особи –  суб’єкти оціночної діяльності (оцінювачі), які зазвичай беруть чималі гроші за свої послуги.

Однак, відповідно до наказу ФДМУ від 25.06.2021 № 1097, починаючи з 29.06.2021 року почала функціонувати Єдина база даних звітів про оцінку (далі – База).

Відтепер визначення оціночної вартості об’єкта нерухомості (далі – Вартість об’єкта) здійснюється автоматично та безкоштовно, на підставі інформації про такий об’єкт, внесеної до Бази будь-ким, хто має доступ до Інтернету. Тобто, отримати оціночну вартість нерухомості (житлової, нежитлової, об’єкту незавершеного будівництва чи земельної ділянки) може кожен без звернення до оцінювача.

Для цього необхідно зареєструватись в особистому кабінеті користувача Бази. Вхід до Бази здійснюється за допомогою ЕЦП, який можливо сформувати та отримати в додатку Приват24 (якщо ви є клієнтом ПАТ КБ «ПриватБанк»), або в інших банках через їх мобільні додатки.

Дотримуючись інструкцій в особистому кабінеті досить просто сформувати електрону довідку про оціночну вартість нерухомого майна (е-Довідка), яка є дійсною протягом 30 календарних днів з дня її формування. Функціонал Бази також дозволяє отримати е-Довідку окремо на об’єкт нерухомості та окремо на земельну ділянку під ним, або отримати загальну е-Довідку.

Отримання такої довідки наразі є обов’язковою процедурою при здійсненні фізичною особою правочинів з нерухомим майном (продажу, обміну, прийняття його у дарунок чи спадщину тощо) для обчислення її доходу з метою правильного оподаткування.

Звернення ж до оцінювача з метою визначення ринкової вартості нерухомості можливе виключно у випадку незгоди з результатами попередньо сформованої е-Довідки. Однак, навіть при зверненні до оцінювача, ринкова вартість об’єкта нерухомості у звіті про оцінку не повинна бути вищою чи нижчою на 25% від встановленої в е-Довідці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: