fbpx

Отримати пенсію можна буде на касі магазину, якщо НБУ внесе відповідні зміни

28/ 04/ 2020
  Експерти Європейської Бізнес Асоціації закликають Національний банк України якомога швидше внести зміни, які дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Наразі здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО. А це для бізнесу – обтяжливо і не дозволяє масштабувати надання даної послуги. Старший юрист ADER HABER Law Firm Ярослава Лаган пояснює, що зараз підприємства, які користуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), можуть надавати громадянам послуги зі зняття коштів з банківських карток та видачі готівки з каси. Тобто українці мають можливість зняти готівку зі своєї картки одразу на касі магазину. Але цю процедуру потрібно обов’язково зареєструвати в книзі обліку розрахункових операцій. «Ця умова дійсно є обтяжливою для бізнесу. Справа в тому, що до КОРО необхідно щоденно заносити записи про суми виручки. В іншому випадку готівка вважатиметься не оприбуткованою, а за помилки в КОРО та її неналежне ведення буде штраф», - каже юрист. Тому, на думку експерта, пропозиція бізнесу – скасувати вимоги НБУ реєструвати операції з видачі готівки на касах в книзі обліку розрахункових операцій - буде позитивним кроком. І особливо корисним в умовах карантину, адже це може спростити  отримання не тільки готівки, а й соціальних виплат чи пенсій без візитів до банку. «З іншої сторони, припускаю, що скасування цієї вимоги не призведе до значного поширення таких послуг у великих містах України, де наразі  можна зняти готівку в широкій мережі банкоматів без комісії.  До того ж, в Україні з кожним днем зростає популярність безготівкових розрахунків», -  резюмувала Лаган.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації закликають Національний банк України якомога швидше внести зміни, які дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Наразі здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО. А це для бізнесу – обтяжливо і не дозволяє масштабувати надання даної послуги.

Старший юрист ADER HABER Law Firm Ярослава Лаган пояснює, що зараз підприємства, які користуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), можуть надавати громадянам послуги зі зняття коштів з банківських карток та видачі готівки з каси. Тобто українці мають можливість зняти готівку зі своєї картки одразу на касі магазину. Але цю процедуру потрібно обов’язково зареєструвати в книзі обліку розрахункових операцій.

«Ця умова дійсно є обтяжливою для бізнесу. Справа в тому, що до КОРО необхідно щоденно заносити записи про суми виручки. В іншому випадку готівка вважатиметься не оприбуткованою, а за помилки в КОРО та її неналежне ведення буде штраф», – каже юрист.

Тому, на думку експерта, пропозиція бізнесу – скасувати вимоги НБУ реєструвати операції з видачі готівки на касах в книзі обліку розрахункових операцій – буде позитивним кроком. І особливо корисним в умовах карантину, адже це може спростити  отримання не тільки готівки, а й соціальних виплат чи пенсій без візитів до банку.

«З іншої сторони, припускаю, що скасування цієї вимоги не призведе до значного поширення таких послуг у великих містах України, де наразі  можна зняти готівку в широкій мережі банкоматів без комісії.  До того ж, в Україні з кожним днем зростає популярність безготівкових розрахунків», –  резюмувала Лаган.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: