fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Отримати пенсію можна буде на касі магазину, якщо НБУ внесе відповідні зміни

28/ 04/ 2020
  Експерти Європейської Бізнес Асоціації закликають Національний банк України якомога швидше внести зміни, які дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Наразі здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО. А це для бізнесу – обтяжливо і не дозволяє масштабувати надання даної послуги. Старший юрист ADER HABER Law Firm Ярослава Лаган пояснює, що зараз підприємства, які користуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), можуть надавати громадянам послуги зі зняття коштів з банківських карток та видачі готівки з каси. Тобто українці мають можливість зняти готівку зі своєї картки одразу на касі магазину. Але цю процедуру потрібно обов’язково зареєструвати в книзі обліку розрахункових операцій. «Ця умова дійсно є обтяжливою для бізнесу. Справа в тому, що до КОРО необхідно щоденно заносити записи про суми виручки. В іншому випадку готівка вважатиметься не оприбуткованою, а за помилки в КОРО та її неналежне ведення буде штраф», - каже юрист. Тому, на думку експерта, пропозиція бізнесу – скасувати вимоги НБУ реєструвати операції з видачі готівки на касах в книзі обліку розрахункових операцій - буде позитивним кроком. І особливо корисним в умовах карантину, адже це може спростити  отримання не тільки готівки, а й соціальних виплат чи пенсій без візитів до банку. «З іншої сторони, припускаю, що скасування цієї вимоги не призведе до значного поширення таких послуг у великих містах України, де наразі  можна зняти готівку в широкій мережі банкоматів без комісії.  До того ж, в Україні з кожним днем зростає популярність безготівкових розрахунків», -  резюмувала Лаган.

Експерти Європейської Бізнес Асоціації закликають Національний банк України якомога швидше внести зміни, які дозволять спростити порядок реєстрації операцій з видачі готівки на касах торгових точок. Наразі здійснювати такі операції можна тільки за умови занесення відповідного запису до книги обліку розрахункових операцій – КОРО. А це для бізнесу – обтяжливо і не дозволяє масштабувати надання даної послуги.

Старший юрист ADER HABER Law Firm Ярослава Лаган пояснює, що зараз підприємства, які користуються реєстраторами розрахункових операцій (РРО), можуть надавати громадянам послуги зі зняття коштів з банківських карток та видачі готівки з каси. Тобто українці мають можливість зняти готівку зі своєї картки одразу на касі магазину. Але цю процедуру потрібно обов’язково зареєструвати в книзі обліку розрахункових операцій.

«Ця умова дійсно є обтяжливою для бізнесу. Справа в тому, що до КОРО необхідно щоденно заносити записи про суми виручки. В іншому випадку готівка вважатиметься не оприбуткованою, а за помилки в КОРО та її неналежне ведення буде штраф», – каже юрист.

Тому, на думку експерта, пропозиція бізнесу – скасувати вимоги НБУ реєструвати операції з видачі готівки на касах в книзі обліку розрахункових операцій – буде позитивним кроком. І особливо корисним в умовах карантину, адже це може спростити  отримання не тільки готівки, а й соціальних виплат чи пенсій без візитів до банку.

«З іншої сторони, припускаю, що скасування цієї вимоги не призведе до значного поширення таких послуг у великих містах України, де наразі  можна зняти готівку в широкій мережі банкоматів без комісії.  До того ж, в Україні з кожним днем зростає популярність безготівкових розрахунків», –  резюмувала Лаган.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: