fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Освіта і наука майбутнього. Розмова з професоркою Еллою Лібановою

14/ 09/ 2022
  Повномасштабна війна стала величезним потрясінням для українського суспільства, яке запустило соціальні, демографічні, ціннісні зміни в українцях. Про масштаби та наслідки впливу таких невідворотних змін, а також про українську освіту та науку ми говорили 14 вересня під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з професоркою Еллою Лібановою. Пані Лібанова поділилась з учасниками зустрічі своїми думками про поточну ситуацію з міграцією з України. Так, на її думку, озвучені цифри щодо кількості українців, що вимушено виїхали за кордон, можуть бути дещо завищеними та насправді можуть складати близько 1,5 млн осіб. З них близько пів мільйона школярів, яким пані Лібанова радить поєднувати офлайн освіту за кордоном та онлайн в Україні, аби мати можливість соціалізації, але й підтримувати зв’язок з батьківщиною. Якісна освіта – важлива передумова розвитку вітчизняної науки. На думку професорки, підтримка української науки є вкрай важливою, в тому числі з боку бізнесу. На підготовку кваліфікованого науковця потрібно близько 15-20 років, тож легше зберегти наявний науковий потенціал, аніж заново його нарощувати. Пані Лібанова вірить, що Україна може стати відомим на весь світ хабом не тільки завдяки IT галузі, але й завдяки перспективі розвитку будівництва, медицини, оборонної промисловості, поглиблення переробки в агросфері, енергетики тощо. До того ж, Україна може задавати високі стандарти в сервісних індустріях. Однак, важливою умовою післявоєнного розвитку є повернення до України тимчасових емігрантів. Є ризик неповернення людей, що пробудуть за кордоном більше року та побудують там нові зв’язки, а водночас з виїздом дітей Україна втрачає частку майбутнього потенціалу. Отже, завдання бізнесу та держави запропонувати людям такі умови, які забезпечать їхнє повернення та відповідну якість життя і роботи вдома, в Україні. Усі ми живемо наразі у період глибоких трансформацій, і нам потрібні свіжі ідеї, аби ставати більш сильними, гнучкими та адаптивними. І тут варто звернутися до вітчизняної науки, яка, на думку пані Лібанової, має неосвоєний потенціал. Асоціація збере ідеї та потреби від бізнесу щодо кооперації з науковцями та може стати майданчиком для реалізації спільних проєктів та ініціатив. Переглянути відеозапис розмови: https://youtu.be/yTdZ8lWblUo    

Повномасштабна війна стала величезним потрясінням для українського суспільства, яке запустило соціальні, демографічні, ціннісні зміни в українцях. Про масштаби та наслідки впливу таких невідворотних змін, а також про українську освіту та науку ми говорили 14 вересня під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з професоркою Еллою Лібановою.

Пані Лібанова поділилась з учасниками зустрічі своїми думками про поточну ситуацію з міграцією з України. Так, на її думку, озвучені цифри щодо кількості українців, що вимушено виїхали за кордон, можуть бути дещо завищеними та насправді можуть складати близько 1,5 млн осіб. З них близько пів мільйона школярів, яким пані Лібанова радить поєднувати офлайн освіту за кордоном та онлайн в Україні, аби мати можливість соціалізації, але й підтримувати зв’язок з батьківщиною.

Якісна освіта – важлива передумова розвитку вітчизняної науки. На думку професорки, підтримка української науки є вкрай важливою, в тому числі з боку бізнесу. На підготовку кваліфікованого науковця потрібно близько 15-20 років, тож легше зберегти наявний науковий потенціал, аніж заново його нарощувати.

Пані Лібанова вірить, що Україна може стати відомим на весь світ хабом не тільки завдяки IT галузі, але й завдяки перспективі розвитку будівництва, медицини, оборонної промисловості, поглиблення переробки в агросфері, енергетики тощо. До того ж, Україна може задавати високі стандарти в сервісних індустріях.

Однак, важливою умовою післявоєнного розвитку є повернення до України тимчасових емігрантів. Є ризик неповернення людей, що пробудуть за кордоном більше року та побудують там нові зв’язки, а водночас з виїздом дітей Україна втрачає частку майбутнього потенціалу. Отже, завдання бізнесу та держави запропонувати людям такі умови, які забезпечать їхнє повернення та відповідну якість життя і роботи вдома, в Україні.

Усі ми живемо наразі у період глибоких трансформацій, і нам потрібні свіжі ідеї, аби ставати більш сильними, гнучкими та адаптивними. І тут варто звернутися до вітчизняної науки, яка, на думку пані Лібанової, має неосвоєний потенціал. Асоціація збере ідеї та потреби від бізнесу щодо кооперації з науковцями та може стати майданчиком для реалізації спільних проєктів та ініціатив.

Переглянути відеозапис розмови:

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: