fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Особливості використання чужих зображень в публічному просторі

29/ 11/ 2023
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Якщо ви публічна людина, що постійно дає інтерв’ю, або випадково потрапили на світлину зовсім незнайомої людини, просто проходячи повз, то варто замислитись над долею Вашого зображення. Сучасний розвиток соціальних мереж точно не дозволить залишити такі фото чи відео для приватного перегляду, а пост із написом буде гарною поживою для роздумів про Ваші професійні, ділові чи особисті якості. Розуміючи важливість проблеми використання чужого зображення, національні та міжнародні судові інстанції, нещодавно висловили свої правові позиції із зазначеного питання. Так, для розуміння чи є публікація зображення особи втручанням в її приватне життя, необхідно проаналізувати такі обставини: вплив світлини на суспільний дискурс – суди зазначають, що обговорення, викликане публікацією фото, може стосуватися не лише проблем політики, правопорушень, але й спорту, творчості тощо, при цьому чутки про сімейні скандали публічного діяча або банкрутство відомого співака не становлять загальний інтерес, що й визначає межі втручання у приватну сферу; популярність особи – за загальним правилом невідома суспільству приватна особа може вимагати особливого захисту свого приватного життя, однак у публічних діячів такий привілей відсутній; поведінка особи до публікації зображення – слід враховувати чи з’являвся відповідний пост у публічному просторі попередньо; зміст, форма і наслідки публікації – врахуванню підлягають спосіб, у який виконана публікація, і те, як особа зображена на світлині;  обставини, за яких було зроблено фото – судам варто звертати увагу на наявність згоди фотографованої особи на публікацію її зображення. Останній критерій є вирішальним для визначення меж втручання в особисте життя. Однак національні норми права не визначають, форму згоди фізичної особи на використання фотографії з її зображенням. Згода може надаватись письмово, усно, або мовчазною згодою. Остання може проявлятися в тому, що особа знала й бачила факт знімання, але не проти цього не заперечувала. Самостійна публікація фотографій для необмеженого кола осіб і без зазначення про існування авторських чи суміжних прав на них також свідчить про надання згоди на використання зображення. Захист приватних інтересів фізичної особи, пов’язаний із публікацією її фото чи відео, тягне за собою занурення в безліч оціночних понять. Розібратися у їхніх тонкощах та відстояти Ваші права допоможемо ми, адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Якщо ви публічна людина, що постійно дає інтерв’ю, або випадково потрапили на світлину зовсім незнайомої людини, просто проходячи повз, то варто замислитись над долею Вашого зображення. Сучасний розвиток соціальних мереж точно не дозволить залишити такі фото чи відео для приватного перегляду, а пост із написом буде гарною поживою для роздумів про Ваші професійні, ділові чи особисті якості.

Розуміючи важливість проблеми використання чужого зображення, національні та міжнародні судові інстанції, нещодавно висловили свої правові позиції із зазначеного питання.

Так, для розуміння чи є публікація зображення особи втручанням в її приватне життя, необхідно проаналізувати такі обставини:

  • вплив світлини на суспільний дискурс – суди зазначають, що обговорення, викликане публікацією фото, може стосуватися не лише проблем політики, правопорушень, але й спорту, творчості тощо, при цьому чутки про сімейні скандали публічного діяча або банкрутство відомого співака не становлять загальний інтерес, що й визначає межі втручання у приватну сферу;
  • популярність особи – за загальним правилом невідома суспільству приватна особа може вимагати особливого захисту свого приватного життя, однак у публічних діячів такий привілей відсутній;
  • поведінка особи до публікації зображення – слід враховувати чи з’являвся відповідний пост у публічному просторі попередньо;
  • зміст, форма і наслідки публікації – врахуванню підлягають спосіб, у який виконана публікація, і те, як особа зображена на світлині; 
  • обставини, за яких було зроблено фото – судам варто звертати увагу на наявність згоди фотографованої особи на публікацію її зображення.

Останній критерій є вирішальним для визначення меж втручання в особисте життя. Однак національні норми права не визначають, форму згоди фізичної особи на використання фотографії з її зображенням. Згода може надаватись письмово, усно, або мовчазною згодою. Остання може проявлятися в тому, що особа знала й бачила факт знімання, але не проти цього не заперечувала. Самостійна публікація фотографій для необмеженого кола осіб і без зазначення про існування авторських чи суміжних прав на них також свідчить про надання згоди на використання зображення.

Захист приватних інтересів фізичної особи, пов’язаний із публікацією її фото чи відео, тягне за собою занурення в безліч оціночних понять. Розібратися у їхніх тонкощах та відстояти Ваші права допоможемо ми, адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: