fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оприлюднено проект методики визначення ринку

12/ 01/ 2018
  29 грудня 2017 року Антимонопольний комітет України (далі – «АМКУ») оприлюднив для  подання зауважень і пропозицій проект Методики визначення ринку (далі — «Методика»), якою встановлюється порядок визначення ринку під час розгляду заяв про надання дозволу на концентрацію, узгоджені дії, розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Положення Методики сформульовано відповідно до основних принципів і положень законодавства ЄС. Нагадуємо, що наразі АМКУ, розглядаючи заяви про надання дозволу на концентрацію, узгоджені дії, розслідуючи порушення законодавства про захист економічної конкуренції, застосовує Методику визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку, затверджену розпорядженням АМКУ від 5 березня 2002 р. № 49-р. Порівняно з наявною методикою, АМКУ зокрема пропонує як додаткові методи аналізу замінності товарів використовувати тест гіпотетичного монополіста й метод показників цінової еластичності попиту. Також у проекті Методики АМКУ запропонував підхід, який передбачає, що розрахунок обсягу ринку та ринкових часток у разі надання дозволу на концентрацію та розслідування порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації без дозволу виконується, як правило, за кожний з останніх двох років, що передують поданню заяви про концентрацію.

29 грудня 2017 року Антимонопольний комітет України (далі – «АМКУ») оприлюднив для  подання зауважень і пропозицій проект Методики визначення ринку (далі — «Методика»), якою встановлюється порядок визначення ринку під час розгляду заяв про надання дозволу на концентрацію, узгоджені дії, розслідувань порушень законодавства про захист економічної конкуренції. Положення Методики сформульовано відповідно до основних принципів і положень законодавства ЄС.

Нагадуємо, що наразі АМКУ, розглядаючи заяви про надання дозволу на концентрацію, узгоджені дії, розслідуючи порушення законодавства про захист економічної конкуренції, застосовує Методику визначення монопольного (домінуючого) становища суб’єктів господарювання на ринку, затверджену розпорядженням АМКУ від 5 березня 2002 р. № 49-р.

Порівняно з наявною методикою, АМКУ зокрема пропонує як додаткові методи аналізу замінності товарів використовувати тест гіпотетичного монополіста й метод показників цінової еластичності попиту.

Також у проекті Методики АМКУ запропонував підхід, який передбачає, що розрахунок обсягу ринку та ринкових часток у разі надання дозволу на концентрацію та розслідування порушень законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді здійснення концентрації без дозволу виконується, як правило, за кожний з останніх двох років, що передують поданню заяви про концентрацію.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: