fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Огляд новин про податки під час дії воєнного стану: підвищене оподаткування суб’єктів господарювання, пов’язаних економічними зв’язками з державою-агресором

26/ 04/ 2022
  Зважаючи на низку змін, що були внесені урядом до Податкового кодексу України, фахівці з питань українського та міжнародного оподаткування BDO в Україні провели їхній аналіз і прокоментували ключові пункти в нещодавніх публікаціях про Дія.Сітy та штрафні санкції і терміни позовної давності. Останній випуск із серії про податки під час дії воєнного стану присвячений питанню підвищеного оподаткування субєктів господарювання, повязаних економічними звязками з державою-агресором. 1 квітня Верховною Радою України було прийнято за основу Законопроект № 7232 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування субєктів господарювання, повязаних економічними звязками з державою-агресором».  Цікаве з теми: Оподаткування під час дії воєнного стану  Законопроектом № 7232 передбачено застосування підвищуючого коефіцієнту 1,5 щодо податкового зобов’язання за податком на прибуток, екологічного податку, рентної плати та податку на майна для субєктів господарювання, що повязані економічними звязками з державою-агресором. При цьому до таких субєктів будуть відноситися не тільки ті компанії, які перебувають у власності резидента, зареєстрованого в державі-агресорі, і/або отримують доходи від здійснення діяльності на території держави-агресора, а й платники податку, які є учасниками міжнародних груп компаній, які: здійснюють діяльність, отримують доходи або в яких виникають фінансові зобовязання перед резидентами держави-агресора; забезпечують економічну підтримку державі-агресора. У випадку, якщо залишилися додаткові запитання, звертайтеся за консультацією до фахівців з податків БДО в Україні.

Зважаючи на низку змін, що були внесені урядом до Податкового кодексу України, фахівці з питань українського та міжнародного оподаткування BDO в Україні провели їхній аналіз і прокоментували ключові пункти в нещодавніх публікаціях про Дія.Сітy та штрафні санкції і терміни позовної давності. Останній випуск із серії про податки під час дії воєнного стану присвячений питанню підвищеного оподаткування суб’єктів господарювання, пов’язаних економічними зв’язками з державою-агресором.

1 квітня Верховною Радою України було прийнято за основу Законопроект № 7232 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування суб’єктів господарювання, пов’язаних економічними зв’язками з державою-агресором». 

Цікаве з теми: Оподаткування під час дії воєнного стану 

Законопроектом № 7232 передбачено застосування підвищуючого коефіцієнту 1,5 щодо податкового зобов’язання за податком на прибуток, екологічного податку, рентної плати та податку на майна для суб’єктів господарювання, що пов’язані економічними зв’язками з державою-агресором. При цьому до таких суб’єктів будуть відноситися не тільки ті компанії, які перебувають у власності резидента, зареєстрованого в державі-агресорі, і/або отримують доходи від здійснення діяльності на території держави-агресора, а й платники податку, які є учасниками міжнародних груп компаній, які:

  • здійснюють діяльність, отримують доходи або в яких виникають фінансові зобов’язання перед резидентами держави-агресора;
  • забезпечують економічну підтримку державі-агресора.

У випадку, якщо залишилися додаткові запитання, звертайтеся за консультацією до фахівців з податків БДО в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: