fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Оформлення дозвільних документів на будівництво під час дії воєнного стану

21/ 03/ 2022
  Автор: Світлана Гурєєва, партнер Sayenko Kharenko З початком активних бойових дій на території України було призупинено роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а отже і зупинено надання дозвільних документів у сфері будівництва, оскільки видавання документів в паперовій формі неможлива згідно діючого законодавства. 17 березня 2022 року Мінрегіон та Міністерство цифрової трансформації України прийняли рішення відновити роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та відповідно виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері будівництва (реєстрації повідомлення про початок підготовчих та будівельних робіт, видачі дозволу на виконання підготовчих та будівельних робіт, видачі сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації). Такі послуги будуть надаватися щодо об’єктів будівництва, розташованих на територіях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Житомирської областей (перелік станом на 17 березня). Розгляд поданих замовниками документів відбуватиметься з урахуванням особливостей воєнного стану. Хоча запровадження воєнного стану не передбачає продовження строків надання адміністративних послуг, на практиці ці строки можуть бути довші, ніж передбачені законодавством. Водночас варто відмітити, що розгляд та видача документів, які надаються органами місцевого самоврядування, наприклад містобудівні умови та обмеження,  буде залежати від їхньої роботи, технічна можливість для цього у вказаних областях буде забезпечена. Хоча рішення про відновлення роботи вже прийнято, нажаль сервіс ДІЯ станом на 19 березня 2022 року не дає можливості отримати послуги в сфері містобудування, але найближчим часом можна чекати на відновлення його роботи. На сайті Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва станом на 19 березня 2022 року також зазначено, що до моменту завершення воєнного стану Держателем електронної системи заблоковано основні сторінки публічного порталу та електронного кабінету в цілях безпеки. Отже, зважаючи на прийняті рішення, найближчим часом будемо очікувати відновлення можливості отримувати дозвільні документи в областях, де не ведуться активні бойові дії. *Примітка: Звертаємо увагу, що навіть після відновлення роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можливість реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва або на завершений об’єкт буде можлива лише після відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Автор: Світлана Гурєєва, партнер Sayenko Kharenko

З початком активних бойових дій на території України було призупинено роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, а отже і зупинено надання дозвільних документів у сфері будівництва, оскільки видавання документів в паперовій формі неможлива згідно діючого законодавства.

17 березня 2022 року Мінрегіон та Міністерство цифрової трансформації України прийняли рішення відновити роботу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та відповідно виконання дозвільних та реєстраційних функцій у сфері будівництва (реєстрації повідомлення про початок підготовчих та будівельних робіт, видачі дозволу на виконання підготовчих та будівельних робіт, видачі сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації).

Такі послуги будуть надаватися щодо об’єктів будівництва, розташованих на територіях Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Житомирської областей (перелік станом на 17 березня).

Розгляд поданих замовниками документів відбуватиметься з урахуванням особливостей воєнного стану. Хоча запровадження воєнного стану не передбачає продовження строків надання адміністративних послуг, на практиці ці строки можуть бути довші, ніж передбачені законодавством.

Водночас варто відмітити, що розгляд та видача документів, які надаються органами місцевого самоврядування, наприклад містобудівні умови та обмеження,  буде залежати від їхньої роботи, технічна можливість для цього у вказаних областях буде забезпечена.

Хоча рішення про відновлення роботи вже прийнято, нажаль сервіс ДІЯ станом на 19 березня 2022 року не дає можливості отримати послуги в сфері містобудування, але найближчим часом можна чекати на відновлення його роботи.

На сайті Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва станом на 19 березня 2022 року також зазначено, що до моменту завершення воєнного стану Держателем електронної системи заблоковано основні сторінки публічного порталу та електронного кабінету в цілях безпеки.

Отже, зважаючи на прийняті рішення, найближчим часом будемо очікувати відновлення можливості отримувати дозвільні документи в областях, де не ведуться активні бойові дії.

*Примітка: Звертаємо увагу, що навіть після відновлення роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можливість реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва або на завершений об’єкт буде можлива лише після відновлення роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: