fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Новий успішний кейс ADER HABER у податковому спорі з питань трансфертного ціноутворення

06/ 01/ 2025
  Юридична компанія ADER HABER Law Firm успішно захистила інтереси компанії, що входить до міжнародного холдингу–лідера у сфері харчових та агротехнологій, у податковому спорі з питань трансфертного ціноутворення. Будучи учасником міжнародної групи компаній, клієнт здійснював господарські операції із пов’язаними особами-нерезидентами. В розумінні податкового законодавства України такі господарські операції визнавалися контрольованими. Контрольовані операції з одним із контрагентів-нерезидентів привернули увагу контролюючого органу, який, за результатами податкової перевірки, зробив висновок, що умови таких операцій не відповідають принципу «витягнутої руки». Зокрема, в акті перевірки контролюючий орган не погодився із обраним клієнтом методом трансфертного ціноутворення, а саме – методом чистого прибутку. Водночас контролюючий орган застосував метод порівняльної неконтрольованої ціни, використавши інформацію про операції, здійснені нерезидентом-контрагентом із третьою особою. Як наслідок - на підставі акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення про збільшення грошових зобов’язань та зменшення від’ємного значення з податку на прибуток, загальна сума яких склала 220 мільйонів гривень. В ході судового розгляду адвокати ADER HABER Law Firm довели необґрунтованість висновку акту про помилковість обраного клієнтом методу та невідповідність умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки». Над проектом працювала команда практики податкових спорів: партнер Тетяна Данільцева, радник Станіслав Карпов та адвокат Вадим Пономаренко.

Юридична компанія ADER HABER Law Firm успішно захистила інтереси компанії, що входить до міжнародного холдингу–лідера у сфері харчових та агротехнологій, у податковому спорі з питань трансфертного ціноутворення.

Будучи учасником міжнародної групи компаній, клієнт здійснював господарські операції із пов’язаними особами-нерезидентами. В розумінні податкового законодавства України такі господарські операції визнавалися контрольованими.

Контрольовані операції з одним із контрагентів-нерезидентів привернули увагу контролюючого органу, який, за результатами податкової перевірки, зробив висновок, що умови таких операцій не відповідають принципу «витягнутої руки». Зокрема, в акті перевірки контролюючий орган не погодився із обраним клієнтом методом трансфертного ціноутворення, а саме – методом чистого прибутку. Водночас контролюючий орган застосував метод порівняльної неконтрольованої ціни, використавши інформацію про операції, здійснені нерезидентом-контрагентом із третьою особою.

Як наслідок – на підставі акту перевірки були прийняті податкові повідомлення-рішення про збільшення грошових зобов’язань та зменшення від’ємного значення з податку на прибуток, загальна сума яких склала 220 мільйонів гривень.

В ході судового розгляду адвокати ADER HABER Law Firm довели необґрунтованість висновку акту про помилковість обраного клієнтом методу та невідповідність умов контрольованих операцій принципу «витягнутої руки».

Над проектом працювала команда практики податкових спорів: партнер Тетяна Данільцева, радник Станіслав Карпов та адвокат Вадим Пономаренко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: