fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові правила оподаткування виплат за синдикованими кредитами

05/ 02/ 2018
  1 січня 2018 року набрав чинності Закон України № 2245-VIII від 7 грудня 2017 року, який впроваджує нові правила оподаткування виплат за синдикованими кредитами, які передбачають кредитного агента. Нові правила передбачають «наскрізний» підхід для оподаткування процентів та інших виплат за синдикованими кредитами. Відповідно, під час виплати процентів чи інших доходів на користь кредитного агента український позичальник може застосувати умови оподаткування (зменшену ставку або повне звільнення), які передбачені податковими конвенціями між Україною та країнами резидентства кредиторів не зважаючи на те, що фактична виплата доходу здійснюється через кредитного агента. Для застосування такого підходу кредитори повинні бути бенефіціарними власниками доходу, що сплачується українським позичальником. При цьому, частка доходу, що стосується кожного кредитора (до якої буде застосовуватись відповідна ставка податку), розраховується пропорційно його участі у договорі синдикованого кредиту. Зазначені зміни є позитивним кроком для залучення інвестування в Україну, оскільки надають іноземним кредиторам більшої впевненості у роботі з українськими позичальниками, а також роблять структури синдикованого кредитування більш передбачуваними.

1 січня 2018 року набрав чинності Закон України № 2245-VIII від 7 грудня 2017 року, який впроваджує нові правила оподаткування виплат за синдикованими кредитами, які передбачають кредитного агента.

Нові правила передбачають «наскрізний» підхід для оподаткування процентів та інших виплат за синдикованими кредитами. Відповідно, під час виплати процентів чи інших доходів на користь кредитного агента український позичальник може застосувати умови оподаткування (зменшену ставку або повне звільнення), які передбачені податковими конвенціями між Україною та країнами резидентства кредиторів не зважаючи на те, що фактична виплата доходу здійснюється через кредитного агента.

Syndicated loan in Ukraine

Для застосування такого підходу кредитори повинні бути бенефіціарними власниками доходу, що сплачується українським позичальником. При цьому, частка доходу, що стосується кожного кредитора (до якої буде застосовуватись відповідна ставка податку), розраховується пропорційно його участі у договорі синдикованого кредиту.

Зазначені зміни є позитивним кроком для залучення інвестування в Україну, оскільки надають іноземним кредиторам більшої впевненості у роботі з українськими позичальниками, а також роблять структури синдикованого кредитування більш передбачуваними.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: