fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нові особливості обміну старих банкнот

09/ 11/ 2023
  Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment Як кажуть у відомому серіалі: «Зима близько!» й уже час діставати із шафи теплий одяг. Погодьтеся, приємно віднайти в кишені пальта декілька забутих там минулого року банкнот, особливо іншої «іноземної належності». Однак момент радості може зіпсувати стан купюр. Нещодавно НБУ роз’яснив питання обміну готівкової іноземної валюти, зокрема приділив увагу питанню обміну зношених та старих банкнот. Згідно із нововведеннями банкам та фінансовим установам не дозволяється відмовляти в обміні пошкоджених чи старих купюр. Такими діями НБУ намагається дисциплінувати валютний ринок. Особливу увагу Банк звернув на порядок обміну доларів США. Так, банкам та фінансовим установам заборонено відмовляти та встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску банкноти, у випадку якщо такі є законним платіжним засобом на території іноземної держави. На приклад, всі долари США, випущені з 1914 року повинні бути прийнятими. Також тривали час на практиці часто відмовляли в обміні банкнот доларів США, емітованих 1996 року. НБУ ще раз наголосив, що жодних нормативно-правових актів, які б забороняли такий обмін не було ухвалено. Отже, всі банкноти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників і детекторів фінансових установ повинні прийматися до обміну. У випадку відмови у здійсненні такого обміну особа може звернутися до НБУ. Відповідно до положень роз’яснення наслідком таких звернень стане перевірка діяльності порушника та застосування до нього санкції, а саме: штраф у розмірі до 400 000 грн для банків та до 5% від розміру власного капіталу для небанківських фінансових установ. Роз’яснення НБУ більшою мірою стосується готівкової іноземної валюти, що не має ознак зношення або зношення є незначним. Якщо ж банкнота значно зносилася, то до неї застосовується операція інкасо (передача купюри до країни походження). У цьому разі при обміні правомірно може бути застосована комісія за надання послуг. Разом із цим, Банк виклав ознаки незначного зношення, як от: незначні потертості (втрата фарби на зображеннях); плями, надриви, надрізи у кількості 3 штук; отвори та проколи у кількості 4 штуки. Це лише один із небагатьох аспектів фінансового та банківського права у яких тямлять адвокати Dynasty Law & Investment. Тому якщо у Вас виникають будь-які питання у цій сфері, не зволікайте та звертайтесь до нас.

Автор: Олексій Грачов, адвокат Dynasty Law & Investment

Як кажуть у відомому серіалі: «Зима близько!» й уже час діставати із шафи теплий одяг. Погодьтеся, приємно віднайти в кишені пальта декілька забутих там минулого року банкнот, особливо іншої «іноземної належності». Однак момент радості може зіпсувати стан купюр.

Нещодавно НБУ роз’яснив питання обміну готівкової іноземної валюти, зокрема приділив увагу питанню обміну зношених та старих банкнот. Згідно із нововведеннями банкам та фінансовим установам не дозволяється відмовляти в обміні пошкоджених чи старих купюр.

Такими діями НБУ намагається дисциплінувати валютний ринок. Особливу увагу Банк звернув на порядок обміну доларів США.

Так, банкам та фінансовим установам заборонено відмовляти та встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску банкноти, у випадку якщо такі є законним платіжним засобом на території іноземної держави. На приклад, всі долари США, випущені з 1914 року повинні бути прийнятими.

Також тривали час на практиці часто відмовляли в обміні банкнот доларів США, емітованих 1996 року. НБУ ще раз наголосив, що жодних нормативно-правових актів, які б забороняли такий обмін не було ухвалено.

Отже, всі банкноти, справжність яких підтверджена з використанням лічильників і детекторів фінансових установ повинні прийматися до обміну.

У випадку відмови у здійсненні такого обміну особа може звернутися до НБУ. Відповідно до положень роз’яснення наслідком таких звернень стане перевірка діяльності порушника та застосування до нього санкції, а саме: штраф у розмірі до 400 000 грн для банків та до 5% від розміру власного капіталу для небанківських фінансових установ.

Роз’яснення НБУ більшою мірою стосується готівкової іноземної валюти, що не має ознак зношення або зношення є незначним. Якщо ж банкнота значно зносилася, то до неї застосовується операція інкасо (передача купюри до країни походження). У цьому разі при обміні правомірно може бути застосована комісія за надання послуг.

Разом із цим, Банк виклав ознаки незначного зношення, як от:

  • незначні потертості (втрата фарби на зображеннях);
  • плями, надриви, надрізи у кількості 3 штук;
  • отвори та проколи у кількості 4 штуки.

Це лише один із небагатьох аспектів фінансового та банківського права у яких тямлять адвокати Dynasty Law & Investment. Тому якщо у Вас виникають будь-які питання у цій сфері, не зволікайте та звертайтесь до нас.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: