fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національний банк України впроваджує рахунки умовного зберігання (ескроу)

12/ 01/ 2018
  Починаючи з 21 грудня 2017 року Національний банк України (далі – «НБУ») запровадив на рівні своїх нормативно-правових актів можливість відкриття рахунків ескроу в Україні. Цей крок НБУ здійснив з метою імплементації змін, внесених раніше до Цивільного кодексу та інших законів України, щоб втілити в життя нову та довгоочікувану для України концепцію ескроу. Тепер нормативно-правові акти НБУ дозволяють відкривати рахунки ескроу в різних валютах як для резидентів України, так і для іноземних інвесторів. Хоча рахунки ескроу в першу чергу були запроваджені для підтримки нещодавньої реформи корпоративного управління, яка передбачає squeeze-out та sell-out механізми для українських акціонерних товариств, такі рахунки можна використовувати і в багатьох інших сферах. Враховуючи досвід більш розвинених країн, використання рахунків ескроу для зменшення ризику контрагента є одним із очевидних його застосувань. По суті, рахунок ескроу допомагає збалансувати права та інтереси сторін, що використовують послуги ескроу-агента (банку), якому вони довіряють. Зокрема ми очікуємо, що надалі використання ескроу рахунків буде частіше зустрічатися в усіх типах трансакцій щодо злиття та поглинання (M&A) та забезпеченого кредитування в Україні.

Починаючи з 21 грудня 2017 року Національний банк України (далі – «НБУ») запровадив на рівні своїх нормативно-правових актів можливість відкриття рахунків ескроу в Україні. Цей крок НБУ здійснив з метою імплементації змін, внесених раніше до Цивільного кодексу та інших законів України, щоб втілити в життя нову та довгоочікувану для України концепцію ескроу.

Тепер нормативно-правові акти НБУ дозволяють відкривати рахунки ескроу в різних валютах як для резидентів України, так і для іноземних інвесторів.

Хоча рахунки ескроу в першу чергу були запроваджені для підтримки нещодавньої реформи корпоративного управління, яка передбачає squeeze-out та sell-out механізми для українських акціонерних товариств, такі рахунки можна використовувати і в багатьох інших сферах.

Враховуючи досвід більш розвинених країн, використання рахунків ескроу для зменшення ризику контрагента є одним із очевидних його застосувань. По суті, рахунок ескроу допомагає збалансувати права та інтереси сторін, що використовують послуги ескроу-агента (банку), якому вони довіряють. Зокрема ми очікуємо, що надалі використання ескроу рахунків буде частіше зустрічатися в усіх типах трансакцій щодо злиття та поглинання (M&A) та забезпеченого кредитування в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: