fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національний банк розширив можливості бізнесу з купівлі іноземної валюти

16/ 07/ 2021
  Коротко В рамках чергового послаблення валютних обмежень Національний банк України (НБУ) послабив обмеження щодо купівлі іноземної валюти українським бізнесом (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями). Починаючи з 20 липня 2021 року, бізнес зможе купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 000 євро (в еквіваленті) на день без підтвердження наявності підстав та зобовязань та без подання до банку підтвердних документів. Основні моменти Донедавна лише операції з купівлі іноземної валюти на суму, яка не перевищує 400 000 грн (в еквіваленті), були звільнені від необхідності подання документів, що свідчать про наявність підстав та зобовязань для здійснення таких операцій. Куплена іноземна валюта підлягала обовязковому використанню (переказу) протягом 10 робочих днів з моменту її купівлі. З набранням чинності новими правилами бізнес матиме змогу купувати іноземну валюту для своїх господарських цілей в межах граничного ліміту в 100 000 євро на день без необхідності підтвердження наявності підстав та зобовязань для такої купівлі, а до купленої таким чином іноземної валюти не застосовуватиметься вимога щодо її обовязкового використання (переказу) протягом встановленого строку. Водночас, більшість операцій з переказу купленої іноземної валюти (у тому числі валюти, купленої в межах згаданого вище ліміту), як і раніше, здійснюватиметься за умови підтвердження наявності підстав та зобовязань для такого переказу та подання до банку підтвердних документів. Крім того, операції з переказу з України іноземної валюти, купленої в межах згаданого вище ліміту, для цілей інвестування, надання позик нерезидентам або розміщення коштів на власних рахунках, відкритих за кордоном, як і раніше, здійснюватимуться в межах граничного ліміту в 2 мільйони євро на рік. НБУ має намір поступово скасовувати вимогу щодо необхідності підтвердження наявності підстав та зобовязань для купівлі іноземної валюти за умови стабільності фінансового сектору та сприятливої ситуації на ринку. Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie.

Коротко

В рамках чергового послаблення валютних обмежень Національний банк України (НБУ) послабив обмеження щодо купівлі іноземної валюти українським бізнесом (юридичними особами та фізичними особами-підприємцями).

Починаючи з 20 липня 2021 року, бізнес зможе купувати іноземну валюту в межах ліміту в 100 000 євро (в еквіваленті) на день без підтвердження наявності підстав та зобов’язань та без подання до банку підтвердних документів.

Основні моменти

  • Донедавна лише операції з купівлі іноземної валюти на суму, яка не перевищує 400 000 грн (в еквіваленті), були звільнені від необхідності подання документів, що свідчать про наявність підстав та зобов’язань для здійснення таких операцій. Куплена іноземна валюта підлягала обов’язковому використанню (переказу) протягом 10 робочих днів з моменту її купівлі.
  • З набранням чинності новими правилами бізнес матиме змогу купувати іноземну валюту для своїх господарських цілей в межах граничного ліміту в 100 000 євро на день без необхідності підтвердження наявності підстав та зобов’язань для такої купівлі, а до купленої таким чином іноземної валюти не застосовуватиметься вимога щодо її обов’язкового використання (переказу) протягом встановленого строку.
  • Водночас, більшість операцій з переказу купленої іноземної валюти (у тому числі валюти, купленої в межах згаданого вище ліміту), як і раніше, здійснюватиметься за умови підтвердження наявності підстав та зобов’язань для такого переказу та подання до банку підтвердних документів.
  • Крім того, операції з переказу з України іноземної валюти, купленої в межах згаданого вище ліміту, для цілей інвестування, надання позик нерезидентам або розміщення коштів на власних рахунках, відкритих за кордоном, як і раніше, здійснюватимуться в межах граничного ліміту в 2 мільйони євро на рік.
  • НБУ має намір поступово скасовувати вимогу щодо необхідності підтвердження наявності підстав та зобов’язань для купівлі іноземної валюти за умови стабільності фінансового сектору та сприятливої ситуації на ринку.

Для отримання додаткової інформації та обговорення того, як зазначена вище інформація може вплинути на вас, будь ласка, зверніться до своїх контактних осіб в Baker McKenzie.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: