fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національний банк презентував бачення майбутнього регулювання ринку факторингу в Україні

14/ 05/ 2020
  5 травня 2020 року Національний банк України (НБУ) оприлюднив Білу книгу Майбутнє регулювання ринку факторингу (Біла книга). Біла книга є баченням регулятора стосовно того, як має функціонувати та регулюватися факторинговий ринок в Україні. З огляду на динамічне зростання, яке факторинговий ринок демонструє впродовж останніх років, НБУ прагне привести вітчизняне регулювання у відповідність до міжнародних стандартів та забезпечити подальше зростання факторингового бізнесу в Україні. З 1 липня 2020 року НБУ здійснюватиме державне регулювання та нагляд за небанківським фінансовим сектором, у тому числі факторинговими компаніями. Запропонована в Білій книзі нова модель регулювання факторингу в Україні включає в себе такі основні аспекти: Регулювання та ліцензування: Регулювання та нагляд за факторинговим сектором зі сторони НБУ здійснюватиметься із використанням ризик-орієнтованого підходу. Відповідні нормативні вимоги залежатимуть від конкретної бізнес-моделі, обраної факторинговою компанією.   Джерела фінансування: НБУ планує конкретизувати та розширити перелік джерел фінансування факторингових компаній, включивши до них, серед іншого, фінансування від власників, афілійованих осіб або інших фінансових установ, а також шляхом залучення коштів через емісію облігацій.   Вимоги до капіталу: Факторингова компанія матиме підтримувати рівень власного капіталу на рівні не менше 3 млн грн, а у разі надання додаткових фінансових послуг (додатково до послуг факторингу) - на рівні не менше 5 млн грн. Окрім цього, НБУ також пропонує законодавчо розмежувати операції з відступлення прав вимоги та факторингу. На сьогодні операції з дисконтованого відступлення прав вимоги за кредитами часто визнаються факторингом. Після презентації Білої книги НБУ планує обговорити з експертами та учасниками ринку модель регулювання факторингового ринку в Україні та відповідні законодавчі зміни, необхідні для її впровадження. Регулятор очікує, що нова модель регулювання факторингового ринку набуде чинності на початку 2021 року. Додаткова інформація Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі. Контакти   Сергій Чорний Керуючий партнер Baker McKenzie   Богдан Дякович ​Юрист Baker McKenzie

5 травня 2020 року Національний банк України (НБУ) оприлюднив Білу книгу “Майбутнє регулювання ринку факторингу” (Біла книга). Біла книга є баченням регулятора стосовно того, як має функціонувати та регулюватися факторинговий ринок в Україні.

З огляду на динамічне зростання, яке факторинговий ринок демонструє впродовж останніх років, НБУ прагне привести вітчизняне регулювання у відповідність до міжнародних стандартів та забезпечити подальше зростання факторингового бізнесу в Україні. З 1 липня 2020 року НБУ здійснюватиме державне регулювання та нагляд за небанківським фінансовим сектором, у тому числі факторинговими компаніями.

Запропонована в Білій книзі нова модель регулювання факторингу в Україні включає в себе такі основні аспекти:

  • Регулювання та ліцензування: Регулювання та нагляд за факторинговим сектором зі сторони НБУ здійснюватиметься із використанням ризик-орієнтованого підходу. Відповідні нормативні вимоги залежатимуть від конкретної бізнес-моделі, обраної факторинговою компанією.
     
  • Джерела фінансування: НБУ планує конкретизувати та розширити перелік джерел фінансування факторингових компаній, включивши до них, серед іншого, фінансування від власників, афілійованих осіб або інших фінансових установ, а також шляхом залучення коштів через емісію облігацій.
     
  • Вимоги до капіталу: Факторингова компанія матиме підтримувати рівень власного капіталу на рівні не менше 3 млн грн, а у разі надання додаткових фінансових послуг (додатково до послуг факторингу) – на рівні не менше 5 млн грн.

Окрім цього, НБУ також пропонує законодавчо розмежувати операції з відступлення прав вимоги та факторингу. На сьогодні операції з дисконтованого відступлення прав вимоги за кредитами часто визнаються факторингом.

Після презентації Білої книги НБУ планує обговорити з експертами та учасниками ринку модель регулювання факторингового ринку в Україні та відповідні законодавчі зміни, необхідні для її впровадження. Регулятор очікує, що нова модель регулювання факторингового ринку набуде чинності на початку 2021 року.

Додаткова інформація

Такі ПОВІДОМЛЕННЯ видаються для інформування клієнтів Baker McKenzie та інших зацікавлених осіб про зміни в законодавстві, які можуть мати для них наслідки або представляти для них інтерес. Викладені вище коментарі не є юридичною або іншою порадою та не повинні вважатися такими, що замінюють консультації у конкретній справі.

Контакти
 
Сергій Чорний
Керуючий партнер Baker McKenzie
 
Богдан Дякович
​Юрист Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: