fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Наразі важливо розблокувати реалізацію товарів першої необхідності, – ЕВА

25/ 03/ 2020
  16 березня КМУ відповідною постановою №211 заборонив роботу бізнесу, який приймає відвідувачів на період до 3 квітня. Йдеться про торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної діяльності, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, Крім того, йдеться про заклади торговельної діяльності та діяльність з надання послуг з громадського харчування (лише доставка замовлень) за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. Водночас, на місцевому рівні ряд рішень значно обмежили перелік дозволених для реалізації товарів. Так, до прикладу, у таких великих містах як Луцьк, Одеса, Миколаїв, Біла Церква, Коломия  дозволено роботу лише аптек та продовольчих товарів. Таким чином,  такі товари, як мийні засоби (мило, антибактеріальне мило, тощо), засоби для чищення (засоби з хлором, з дезинфікуючим ефектом, тощо), засоби гігієни (у т.ч. зубні пасти, гелі, шампуні, дитяча косметика, вологі та антибактеріальні серветки, гумові рукавиці господарські, тощо), сірники, сміттєві пакети, підгузки для дорослих та дітей, засоби жіночої гігієни, санітарно-гігієнічні вироби з паперу та інші товари в половині деяких регіонів України опинились поза доступом для споживачів.  На жаль, пояснення компаній щодо норм постанови №211 не беруться до уваги, або компанії просто отримують відмову із посиланням на відповідні розпорядження місцевих органів державної влади.  Більше того, окрім протоколів про закриття магазинів з таким асортиментом, поліція почала виписувати протоколи про закриття окремих відділів у магазинах. Бізнес-спільноті, на сьогодні, вже відомо про десятки таких випадків. При цьому торгівля господарськими товарами, якими населення користується щоденно, взагалі залишилась поза Постанови. Тому, важливо все ж передбачити Постановою можливість реалізації даного виду продукції.  Європейська Бізнес Асоціація звертається до Уряду із проханням максимально швидко внести зміни до Постанови №211, додавши до переліку дозволені до реалізації господарські товари. Водночас, все ж просимо місцеві органи влади переглянуті прийняті рішення місцевих рад та не встановлювати додаткові не аргументовані обмеження.  

16 березня КМУ відповідною постановою №211 заборонив роботу бізнесу, який приймає відвідувачів на період до 3 квітня. Йдеться про торговельно-розважальні центри та інші заклади розважальної діяльності, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, Крім того, йдеться про заклади торговельної діяльності та діяльність з надання послуг з громадського харчування (лише доставка замовлень) за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Водночас, на місцевому рівні ряд рішень значно обмежили перелік дозволених для реалізації товарів. Так, до прикладу, у таких великих містах як Луцьк, Одеса, Миколаїв, Біла Церква, Коломия  дозволено роботу лише аптек та продовольчих товарів. Таким чином,  такі товари, як мийні засоби (мило, антибактеріальне мило, тощо), засоби для чищення (засоби з хлором, з дезинфікуючим ефектом, тощо), засоби гігієни (у т.ч. зубні пасти, гелі, шампуні, дитяча косметика, вологі та антибактеріальні серветки, гумові рукавиці господарські, тощо), сірники, сміттєві пакети, підгузки для дорослих та дітей, засоби жіночої гігієни, санітарно-гігієнічні вироби з паперу та інші товари в половині деяких регіонів України опинились поза доступом для споживачів. 

На жаль, пояснення компаній щодо норм постанови №211 не беруться до уваги, або компанії просто отримують відмову із посиланням на відповідні розпорядження місцевих органів державної влади. 

Більше того, окрім протоколів про закриття магазинів з таким асортиментом, поліція почала виписувати протоколи про закриття окремих відділів у магазинах. Бізнес-спільноті, на сьогодні, вже відомо про десятки таких випадків.

При цьому торгівля господарськими товарами, якими населення користується щоденно, взагалі залишилась поза Постанови. Тому, важливо все ж передбачити Постановою можливість реалізації даного виду продукції. 

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Уряду із проханням максимально швидко внести зміни до Постанови №211, додавши до переліку дозволені до реалізації господарські товари. Водночас, все ж просимо місцеві органи влади переглянуті прийняті рішення місцевих рад та не встановлювати додаткові не аргументовані обмеження.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: