fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Міністерство економіки запроваджує нові Правила складання та подання заявок на торговельні марки – виклики та можливості для клієнтів

02/ 10/ 2024
  18 вересня 2024 року набули чинності нові правила реєстрації торговельних марок в Україні (надалі – Правила). Відповідно до наказу Міністерства економіки України № 19889 від 6 серпня 2024 року, Правила встановлюють вимоги до складання, подання заявки на торговельну марку, заявки на міжнародну реєстрацію торговельної марки та проведення експертизи заявки на торговельну марку, міжнародної реєстрації торговельної марки з поширенням на Україну. Положення Правил узгоджуються з вимогами законодавства ЄС, що дає можливість національним виробникам захищати та визнавати українські географічні зазначення на території ЄС. У Правилах зокрема визначено: Нові форми та вимоги до заявок на торговельні марки; Порядок подання національних заявок на торговельні марки та міжнародних заявок на реєстрацію торговельної марки; Застосування підстав для відмови в наданні правової охорони торговельній марці. Ключові зміни Відтепер вимагається додаткова інформація від заявника: документи, що посвідчують особу, для фізичних осіб, реєстраційні номери - для іноземних юридичних осіб. Зявилися нові вимоги до використання кольорів: разом із зазначенням назви кольору необхідно вказати його номер відповідно до міжнародно визнаної системи ідентифікації кольорів, наприклад, кольорової шкали Pantone Matching System, RAL, Focoltone. Відтепер для реєстрації доступно більше видів торговельних марок, включаючи позиційні, орнаментні, рухові, мультимедійні, а також колір як такий та комбінації кольорів. Такі торговельні марки можна подавати на реєстрацію за допомогою мультимедійних форматів MP3 та MP4. Надано невичерпний перелік підстав для визначення торговельної марки такою, що суперечить публічному порядку та загальновизнаним принципам моралі. Відтепер передбачено дискламацію, тобто вилучення певних елементів торговельної марки з-під правової охорони. Це дає можливість визначити деякі слова як загальновживані, родові або описові, що не потребують охорони. Правила також встановлюють детальну процедуру подання та розгляду електронних заяв. Рекомендації В цілому, Правила можна вважати позитивними з точки зору провадження бізнесу. Вони сприяють гармонізації українського законодавства з законодавства ЄС, надаючи заявникам ширші можливості для захисту результатів їхньої інтелектуальної діяльності та роблячи деякі процеси більш передбачуваними та плавними. З іншого боку, рекомендовано бути більш уважними протягом початкового періоду після впровадження цих Правил, оскільки ми очікуємо збільшення кількості запитів від УКРНОІВІ з огляду на доопрацювання всієї процедури, оскільки відтепер необхідно більше інформації для того, щоб вважати заявку належним чином поданою та прийнятою УКРНОІВІ. В разі додаткових питань, просимо звертатися до партнера Руслана Дробязка та радниці Мирослави Коваль-Лавок. Контакти Руслан Дробязко Партнер Baker McKenzie   Мирослава Коваль-Лавок Радниця Baker McKenzie

18 вересня 2024 року набули чинності нові правила реєстрації торговельних марок в Україні (надалі – “Правила”). Відповідно до наказу Міністерства економіки України № 19889 від 6 серпня 2024 року, Правила встановлюють вимоги до складання, подання заявки на торговельну марку, заявки на міжнародну реєстрацію торговельної марки та проведення експертизи заявки на торговельну марку, міжнародної реєстрації торговельної марки з поширенням на Україну. Положення Правил узгоджуються з вимогами законодавства ЄС, що дає можливість національним виробникам захищати та визнавати українські географічні зазначення на території ЄС.

У Правилах зокрема визначено:

  • Нові форми та вимоги до заявок на торговельні марки;
  • Порядок подання національних заявок на торговельні марки та міжнародних заявок на реєстрацію торговельної марки;
  • Застосування підстав для відмови в наданні правової охорони торговельній марці.

Ключові зміни

  • Відтепер вимагається додаткова інформація від заявника: документи, що посвідчують особу, для фізичних осіб, реєстраційні номери – для іноземних юридичних осіб.
  • З’явилися нові вимоги до використання кольорів: разом із зазначенням назви кольору необхідно вказати його номер відповідно до міжнародно визнаної системи ідентифікації кольорів, наприклад, кольорової шкали Pantone Matching System, RAL, Focoltone.
  • Відтепер для реєстрації доступно більше видів торговельних марок, включаючи позиційні, орнаментні, рухові, мультимедійні, а також колір як такий та комбінації кольорів. Такі торговельні марки можна подавати на реєстрацію за допомогою мультимедійних форматів MP3 та MP4.
  • Надано невичерпний перелік підстав для визначення торговельної марки такою, що суперечить публічному порядку та загальновизнаним принципам моралі.
  • Відтепер передбачено дискламацію, тобто вилучення певних елементів торговельної марки з-під правової охорони. Це дає можливість визначити деякі слова як загальновживані, родові або описові, що не потребують охорони.
  • Правила також встановлюють детальну процедуру подання та розгляду електронних заяв.

Рекомендації

В цілому, Правила можна вважати позитивними з точки зору провадження бізнесу. Вони сприяють гармонізації українського законодавства з законодавства ЄС, надаючи заявникам ширші можливості для захисту результатів їхньої інтелектуальної діяльності та роблячи деякі процеси більш передбачуваними та плавними. З іншого боку, рекомендовано бути більш уважними протягом початкового періоду після впровадження цих Правил, оскільки ми очікуємо збільшення кількості запитів від УКРНОІВІ з огляду на доопрацювання всієї процедури, оскільки відтепер необхідно більше інформації для того, щоб вважати заявку належним чином поданою та прийнятою УКРНОІВІ.

В разі додаткових питань, просимо звертатися до партнера Руслана Дроб’язка та радниці Мирослави Коваль-Лавок.

Контакти

Руслан Дроб’язко
Партнер Baker McKenzie
 
Мирослава Коваль-Лавок
Радниця Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: