fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Мережа надійних бомбосховищ та укриттів

03/ 11/ 2022
  Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment Війна показала українцям, що більшість бомбосховищ та укриттів є частково або повністю непридатними до використання. Зокрема, деякі з них не обладнані евакуаційними виходами та пандусами, що практично позбавляє можливості маломобільних людей бути захищеними під час повітряних атак з боку країни агресора. Крім того, більшість захисних споруд не приєднанні до систем водопостачання та водовідведення, та не мають належних місць для зберігання харчових продуктів. Зважаючи на те, що нашій країні терміново необхідне розгортання мережі придатних бомбосховищ та укриттів, у тому числі й в новобудовах, Верховна Рада України прийняла Закон України № 2486-IX, яким передбачено, що затвердження містобудівних документів на будівництво об’єктів з класом наслідків (відповідності) - СС2, СС3, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб, можливе лише за умови, якщо вони включатимуть інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту та відповідатимуть вимогам доступності для маломобільного населення. Серед іншого, законопроект передбачає: спрощення процедури передачі земель на яких будуть розміщені захисні споруди цивільного захисту (сховища); встановлення додаткової підстави для відмови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) у видачі сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів у разі їх невідповідності вимогам інженерно-технічних заходів цивільного захисту; визначення вимог щодо утримання споруд цивільного захисту (сховищ) за їх призначенням. Вказаний нормативно-правовий акт є суспільно важливим та його прийняття надасть можливість врятувати своє життя та життя своїх близьких і рідних під час небезпечних факторів, зокрема тих, що виникли внаслідок надзвичайної ситуації, бойових (воєнних) дій та терористичних актів.

Авторка: Віолетта Федорко, юрист Dynasty Law & Investment

Війна показала українцям, що більшість бомбосховищ та укриттів є частково або повністю непридатними до використання. Зокрема, деякі з них не обладнані евакуаційними виходами та пандусами, що практично позбавляє можливості маломобільних людей бути захищеними під час повітряних атак з боку країни агресора. Крім того, більшість захисних споруд не приєднанні до систем водопостачання та водовідведення, та не мають належних місць для зберігання харчових продуктів.

Зважаючи на те, що нашій країні терміново необхідне розгортання мережі придатних бомбосховищ та укриттів, у тому числі й в новобудовах, Верховна Рада України прийняла Закон України № 2486-IX, яким передбачено, що затвердження містобудівних документів на будівництво об’єктів з класом наслідків (відповідності) – СС2, СС3, на яких постійно перебуватимуть понад 50 осіб або періодично перебуватимуть понад 100 осіб, можливе лише за умови, якщо вони включатимуть інформацію про плановані інженерно-технічні заходи цивільного захисту та відповідатимуть вимогам доступності для маломобільного населення.

Серед іншого, законопроект передбачає:

  • спрощення процедури передачі земель на яких будуть розміщені захисні споруди цивільного захисту (сховища);
  • встановлення додаткової підстави для відмови Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) у видачі сертифікатів про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у разі їх невідповідності вимогам інженерно-технічних заходів цивільного захисту;
  • визначення вимог щодо утримання споруд цивільного захисту (сховищ) за їх призначенням.

Вказаний нормативно-правовий акт є суспільно важливим та його прийняття надасть можливість врятувати своє життя та життя своїх близьких і рідних під час небезпечних факторів, зокрема тих, що виникли внаслідок надзвичайної ситуації, бойових (воєнних) дій та терористичних актів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: