fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Медичне самоврядування в Україні

19/ 01/ 2024
  Автор: Євген Кислий, адвокат Dynasty Law & Investment Медичні працівники України на різних рівнях вже тривалий час закликають до законодавчого закріплення медичного самоврядування в Україні. Так, 08.01.2024 року було подано до Верховної Ради України законопроект №10372-1 від 08.01.2024 року, в якому закріплюється на законодавчому рівні статус медичних самоврядних організацій.  Статтею 4 Законопроекту №10372-1 визначено, що медичне самоврядування буде незалежним від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб. Самоврядні організації матимуть статус юридичних осіб та мають бути зареєстровані як юридичні особи у відповідності до законодавства України. Самоврядна організація медичних працівників матиме право: бути суб’єктом атестації медичних працівників; видавати свідоцтва про атестацію медичних працівників; отримають доступ до інформаційних систем, які забезпечують облік здобутків медичних працівників; самостійно встановлюватимуть критерії та вимоги, у тому числі до професійного розвитку працівників; братимуть участь у роботі всіх комісій, підприємств, установ, організацій, органів влади, судів, якій будуть здійснювати оцінку дій атестованих ними працівників; ініціювати розгляд та затвердження стандартів медичної допомоги, клінічних протоколів. Такі повноваження самоврядних медичних організацій сприятимуть розвитку системи професійної відповідальності медичних працівників та сприятимуть захисту прав і інтересів медичного працівника та медичної спільноти в цілому. Прийняття даного законопроекту наддасть можливість розвитку медичному працівнику, як вільному представнику медичної професії. Лікарські самоврядні організації є традиційними для ЄС та існують в усіх країнах Європи. Впровадження моделі медичного самоврядування дозволить Україні відійти від радянської системи у сфері медицини та наблизити права і свободи медичних працівників до європейських колег. Результатами діяльності медичного самоврядування в Україні буде краще забезпечення медичним послугами населення та продемонструє неухильний рух країни до європейських медичних стандартів.

Автор: Євген Кислий, адвокат Dynasty Law & Investment

Медичні працівники України на різних рівнях вже тривалий час закликають до законодавчого закріплення медичного самоврядування в Україні.

Так, 08.01.2024 року було подано до Верховної Ради України законопроект №10372-1 від 08.01.2024 року, в якому закріплюється на законодавчому рівні статус медичних самоврядних організацій. 

Статтею 4 Законопроекту №10372-1 визначено, що медичне самоврядування буде незалежним від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

Самоврядні організації матимуть статус юридичних осіб та мають бути зареєстровані як юридичні особи у відповідності до законодавства України.

Самоврядна організація медичних працівників матиме право:

  • бути суб’єктом атестації медичних працівників;
  • видавати свідоцтва про атестацію медичних працівників;
  • отримають доступ до інформаційних систем, які забезпечують облік здобутків медичних працівників;
  • самостійно встановлюватимуть критерії та вимоги, у тому числі до професійного розвитку працівників;
  • братимуть участь у роботі всіх комісій, підприємств, установ, організацій, органів влади, судів, якій будуть здійснювати оцінку дій атестованих ними працівників;
  • ініціювати розгляд та затвердження стандартів медичної допомоги, клінічних протоколів.

Такі повноваження самоврядних медичних організацій сприятимуть розвитку системи професійної відповідальності медичних працівників та сприятимуть захисту прав і інтересів медичного працівника та медичної спільноти в цілому.

Прийняття даного законопроекту наддасть можливість розвитку медичному працівнику, як вільному представнику медичної професії.

Лікарські самоврядні організації є традиційними для ЄС та існують в усіх країнах Європи.

Впровадження моделі медичного самоврядування дозволить Україні відійти від радянської системи у сфері медицини та наблизити права і свободи медичних працівників до європейських колег.

Результатами діяльності медичного самоврядування в Україні буде краще забезпечення медичним послугами населення та продемонструє неухильний рух країни до європейських медичних стандартів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: