fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Майбутнє банківського ринку за зручним digital banking для бізнесу та інвестиційним банкінгом – В.Мудрий

23/ 11/ 2023
  Digital banking в Україні сьогодні можуть користуватися фізичні особи, але банки мають поставити перед собою ціль розробити зручний, швидкий та доступний цифровий банкінг саме для бізнесу. Про це заявив СЕО ОТП Банку, голова ради НАБУ Володимир Мудрий під час форуму SUP IT Day, організованого Спілкою українських підприємців. «Було декілька спроб створити виключно для підприємців digatal banking, та жодна спроба не витримала тестування реальності такої  бізнес-моделі. Разом з тим, зараз банки дійсно багато інвестують у хмарні технології, безпекові рішення, розробляють системи instant payment, оплати в магазинах без терміналів та і самого застосування карток, через QR або інші технології. Все це має на меті скоротити бізнесу витрати на обслуговування своїх клієнтів. Також зараз розпочали процес приєднання до європейської системи платежів SEPA. Банки разом з НБУ вже створили робочу групу. Доступ до SEPA пришвидшить розрахунки до 20 хвилин, зменшить витрати бізнесу на розрахунки в євро і загалом спростить процедуру валютного контролю», – відзначив банкір. Також за його словами, в Україні має з’явитися інвестиційний банкінг, який сьогодні успішно діє в багатьох країнах світу. «Коли зараз говорять про банки у світі, то мають на увазі передусім інвестиційний банкінг, а не традиційний. Відповідно для розвитку банкінгу, практично не має меж», – підкреслив В.Мудрий.  Крім того, він наголосив, що бізнесу слід уважніше придивитися до програми фінансової державної підтримки субєктів підприємництва за договорами факторингу «Доступний факторинг», яку запускатиме Фонд розвитку підприємництва, яка має перспективу масштабування на ринку. «Не весь український бізнес готовий, щоб дебіторська заборгованість продавалася на вільному ринку. Але моє глибоке переконання в тому, що це буде вигідно для всіх, тому що отримувати кошти стане набагато швидше за рахунок досить простого інструменту», – вважає В.Мудрий. Він зазначив, що міжнародні партнери України також мають великі плани на наступний рік щодо розвитку цього напрямку. «Наприклад, В ОТП Банку підписано угоду з USAID щодо пільгового факторингового фінансування на 100 млн грн, і це лише перший грант», – сказав банкір.

Digital banking в Україні сьогодні можуть користуватися фізичні особи, але банки мають поставити перед собою ціль розробити зручний, швидкий та доступний цифровий банкінг саме для бізнесу.

Про це заявив СЕО ОТП Банку, голова ради НАБУ Володимир Мудрий під час форуму SUP IT Day, організованого Спілкою українських підприємців.

«Було декілька спроб створити виключно для підприємців digatal banking, та жодна спроба не витримала тестування реальності такої  бізнес-моделі. Разом з тим, зараз банки дійсно багато інвестують у хмарні технології, безпекові рішення, розробляють системи instant payment, оплати в магазинах без терміналів та і самого застосування карток, через QR або інші технології. Все це має на меті скоротити бізнесу витрати на обслуговування своїх клієнтів. Також зараз розпочали процес приєднання до європейської системи платежів SEPA. Банки разом з НБУ вже створили робочу групу. Доступ до SEPA пришвидшить розрахунки до 20 хвилин, зменшить витрати бізнесу на розрахунки в євро і загалом спростить процедуру валютного контролю», – відзначив банкір.

Також за його словами, в Україні має з’явитися інвестиційний банкінг, який сьогодні успішно діє в багатьох країнах світу. «Коли зараз говорять про банки у світі, то мають на увазі передусім інвестиційний банкінг, а не традиційний. Відповідно для розвитку банкінгу, практично не має меж», – підкреслив В.Мудрий. 

Крім того, він наголосив, що бізнесу слід уважніше придивитися до програми фінансової державної підтримки суб’єктів підприємництва за договорами факторингу «Доступний факторинг», яку запускатиме Фонд розвитку підприємництва, яка має перспективу масштабування на ринку.

«Не весь український бізнес готовий, щоб дебіторська заборгованість продавалася на вільному ринку. Але моє глибоке переконання в тому, що це буде вигідно для всіх, тому що отримувати кошти стане набагато швидше за рахунок досить простого інструменту», – вважає В.Мудрий.

Він зазначив, що міжнародні партнери України також мають великі плани на наступний рік щодо розвитку цього напрямку. «Наприклад, В ОТП Банку підписано угоду з USAID щодо пільгового факторингового фінансування на 100 млн грн, і це лише перший грант», – сказав банкір.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: