fbpx

Лібералізація регулювання щодо обігу лікарських препаратів на основі канабісу в Україні

15/ 04/ 2021
  Квітень 2021 р. – Україна зробила крок до лібералізації регулювання щодо обігу деяких лікарських препаратів на основі канабісу. Зокрема, Кабінет Міністрів легалізував: - Набілон (синтетичний канабіноїд, що імітує дію ТГК); та - Набіксімол (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та каннабідіолу). Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон та Набіксімолс допускається лише у формі лікарських засобів (рецептурних)або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів. Нагадаємо, наразі в Україні заборонено використання канабісу у медичній практиці. Водночас, канабіс дозволено використовувати, за умови отримання відповідної ліцензії, при (i) проведенні судової експертизи; (ii) здійсненнї оперативно-розшукових заходів; (iii) у наукових та навчальних цілях (якщо такі цілі санкціоновано законом); та (iv) вирощуванні і використанні рослин з низьким рівнем ТГК (0,08%), лише для промислових цілей, а не у медичній практиці. Слід зауважити, що у 2020 році, відповідно до результатів загальнонаціонального опитування громадської думки, українці висловились на підтримку легалізації медичного канабісу. Крім того, протягом останніх 6 місяців в українському парламенті було зареєстровано чотири альтернативні законопроекти щодо легалізації медичного канабісу. Ми будемо інформувати Вас про будь-які оновлення. За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до юриста Дарини Ущапівської, daryna.ushchapivska@kinstellar.com.

Квітень 2021 р. – Україна зробила крок до лібералізації регулювання щодо обігу деяких лікарських препаратів на основі канабісу. Зокрема, Кабінет Міністрів легалізував:

– Набілон (синтетичний канабіноїд, що імітує дію ТГК); та

– Набіксімол (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та каннабідіолу).

Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон та Набіксімолс допускається лише у формі лікарських засобів (рецептурних)або у формі субстанцій, призначених для виробництва, виготовлення таких лікарських засобів.

Нагадаємо, наразі в Україні заборонено використання канабісу у медичній практиці. Водночас, канабіс дозволено використовувати, за умови отримання відповідної ліцензії, при (i) проведенні судової експертизи; (ii) здійсненнї оперативно-розшукових заходів; (iii) у наукових та навчальних цілях (якщо такі цілі санкціоновано законом); та (iv) вирощуванні і використанні рослин з низьким рівнем ТГК (0,08%), лише для промислових цілей, а не у медичній практиці.

Слід зауважити, що у 2020 році, відповідно до результатів загальнонаціонального опитування громадської думки, українці висловились на підтримку легалізації медичного канабісу. Крім того, протягом останніх 6 місяців в українському парламенті було зареєстровано чотири альтернативні законопроекти щодо легалізації медичного канабісу.

Ми будемо інформувати Вас про будь-які оновлення.

За більш детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, до юриста Дарини Ущапівської, daryna.ushchapivska@kinstellar.com.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: