fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Критерії бронювання працівників та критерії для отримання статусу критично важливого підприємства оновлено

28/ 11/ 2024
  1 грудня 2024 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час від 22 листопада 2024 р. №1332 (далі – Постанова), якою оновлено критерії бронювання військовозобовязаних працівників та критерії для отримання підприємствами статусу критично важливих. Також віднині бронювання здійснюється в електронній формі через Портал Дія, що дозволить отримати результат протягом 72 годин. Ключові зміни Усі підприємства, що мають статус критично важливих, зобовязані підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до оновлених критеріїв. На критично важливому підприємстві кількість заброньованих працівників не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобовязаних. Однак цей показник може бути збільшений за окремим рішенням Міністра оборони. Для розрахунку кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, серед іншого, не враховуються військовозобов’язані працівники-жінки. Для підприємств приватної форми власності для отримання статусу критичності змінено критерій щодо зарплат: середня зарплата на підприємстві за останній календарний квартал має бути не меншою за дві з половиною мінімальні зарплати (тобто, 20 тис. грн). Також, вимагається відсутність заборгованості не лише зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але й податків до державного і місцевих бюджетів. ⁠Основним способом бронювання є використання Порталу Дія. Подання працівників до бронювання у паперовій формі можливе лише у разі відсутності у підприємства коду згідно з ЄДРПОУ або технічної можливості бронювання засобами Порталу Дія. У цьому випадку  підприємство подає список працівників до відповідного державного органу, який прийняв рішення про визначення його критично важливим. Кожному працівнику, включеному у список до бронювання, повинно бути нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (тобто, 20 тис. грн).  Такий працівник також повинен уточнити персональні дані військового обліку (згідно Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку №3633-IX від 11 квітня 2024 року) та не перебувати в розшуку.  Щомісяця здійснюватиметься моніторинг діяльності підприємств, які отримали статус критичності, для перевірки їх відповідності встановленим вимогам. Рекомендації Нові правила набудуть чинності з 1 грудня 2024 року. Рекомендуємо роботодавцям враховувати ці зміни при поданні списків для визначення підприємства критично важливим та бронювання працівників. Контакти Ліна Немченко Партнерка Baker McKenzie   Маряна Марчук Радниця Baker McKenzie

1 грудня 2024 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час” від 22 листопада 2024 р. №1332 (далі – “Постанова”), якою оновлено критерії бронювання військовозобов’язаних працівників та критерії для отримання підприємствами статусу критично важливих. Також віднині бронювання здійснюється в електронній формі через Портал Дія, що дозволить отримати результат протягом 72 годин.

Ключові зміни

  • Усі підприємства, що мають статус критично важливих, зобов’язані підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року відповідно до оновлених критеріїв.
  • На критично важливому підприємстві кількість заброньованих працівників не може перевищувати 50% від загальної кількості військовозобов’язаних. Однак цей показник може бути збільшений за окремим рішенням Міністра оборони.
  • Для розрахунку кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню, серед іншого, не враховуються військовозобов’язані працівники-жінки.
  • Для підприємств приватної форми власності для отримання статусу критичності змінено критерій щодо зарплат: середня зарплата на підприємстві за останній календарний квартал має бути не меншою за дві з половиною мінімальні зарплати (тобто, 20 тис. грн). Також, вимагається відсутність заборгованості не лише зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, але й податків до державного і місцевих бюджетів.
  • ⁠Основним способом бронювання є використання Порталу Дія. Подання працівників до бронювання у паперовій формі можливе лише у разі відсутності у підприємства коду згідно з ЄДРПОУ або технічної можливості бронювання засобами Порталу Дія. У цьому випадку  підприємство подає список працівників до відповідного державного органу, який прийняв рішення про визначення його критично важливим.
  • Кожному працівнику, включеному у список до бронювання, повинно бути нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (тобто, 20 тис. грн).  Такий працівник також повинен уточнити персональні дані військового обліку (згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку” №3633-IX від 11 квітня 2024 року) та не перебувати в розшуку. 
  • Щомісяця здійснюватиметься моніторинг діяльності підприємств, які отримали статус критичності, для перевірки їх відповідності встановленим вимогам.

Рекомендації

Нові правила набудуть чинності з 1 грудня 2024 року. Рекомендуємо роботодавцям враховувати ці зміни при поданні списків для визначення підприємства критично важливим та бронювання працівників.

Контакти

Ліна Немченко
Партнерка Baker McKenzie
 
Мар’яна Марчук
Радниця Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: