fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Кредити для бізнесу навряд чи стануть дешевшими за 23-25% річних

30/ 08/ 2023
  Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» прогнозує, що зниження облікової ставки Національного банку до 22% навряд чи приведе до зменшення кредитних ставок в Україні. «Теоретично, цей крок повинен підштовхнути кредитні ставки вниз і сприяти збільшенню темпів кредитування. Але, на мою думку, зниження якщо й буде, то незначне. Кредити навряд чи стануть дешевшими за 23-25% річних. А для бізнесу такі ставки, як і раніше, непосильні. Особливо якщо говорити про більш довгострокові інвестиційні кредити, а не лише про овердрафти та позики на поповнення оборотних коштів строком до року», - зазначає фінансист. Крім того, за його словами, головна проблема навіть не в рівні ставок, а в тому, що банки ще не готові повноцінно кредитувати економіку. Як через серйозні воєнні ризики, так і через низьку платоспроможність потенційних позичальників. «У найближчому майбутньому кредитування залишиться переважно у межах державних програм. Також кредити будуть доступні обмеженій кількості перевірених клієнтів, які ще можуть обслуговувати свої борги», - прогнозує Волков.

Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» прогнозує, що зниження облікової ставки Національного банку до 22% навряд чи приведе до зменшення кредитних ставок в Україні.

«Теоретично, цей крок повинен підштовхнути кредитні ставки вниз і сприяти збільшенню темпів кредитування. Але, на мою думку, зниження якщо й буде, то незначне. Кредити навряд чи стануть дешевшими за 23-25% річних. А для бізнесу такі ставки, як і раніше, непосильні. Особливо якщо говорити про більш довгострокові інвестиційні кредити, а не лише про овердрафти та позики на поповнення оборотних коштів строком до року», – зазначає фінансист.

Крім того, за його словами, головна проблема навіть не в рівні ставок, а в тому, що банки ще не готові повноцінно кредитувати економіку. Як через серйозні воєнні ризики, так і через низьку платоспроможність потенційних позичальників.

«У найближчому майбутньому кредитування залишиться переважно у межах державних програм. Також кредити будуть доступні обмеженій кількості перевірених клієнтів, які ще можуть обслуговувати свої борги», – прогнозує Волков.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: