fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Контрабанда стоп: Асоціація закликає відхилити законопроект №7484

24/ 05/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України та ряду народних депутатів з проханням не підтримувати проект Закону №7484. Асоціація не підтримує скасування необхідності перебування за кордоном не менше ніж 24 години в якості передумов для імпорту товарів на суму до 500 євро без сплати митних зборів та податків при перетині кордону залізницею або на автомобілі, як запропоновано проектом Закону №7484. На думку експертів Асоціації, виключення зазначених часових обмежень сприятиме активізації так званого «човникового бізнесу» (процесів ввезення товарів поза митним оформленням для особистого користування де-юре, і з метою подальшого перепродажу – де-факто), що є одним з джерел надходження незаконного імпорту в Україну. Зокрема, недобросовісні суб’єкти господарювання можуть використовувати митні привілеї, надані державою громадянам, з метою розроблення схем з ухилення від сплати податків та митних платежів. Вважаємо, що вищезгадана норма, яка встановлює необхідність перебування за кордоном не менше ніж 24 години для можливості отримання митних привілеїв, дозволяє відмежувати осіб, які дійсно здійснюють ввезення в Україну товарів на суму до 500 євро для особистого користування, від тих, які задіяні в недобросовісних схемах та шкодять інтересам держави та суспільства. Асоціація виступає проти ухилення від сплати податків та недоброчесної конкуренції. Вважаємо, що значні обсяги нелегального імпорту в Україну сприяють зростанню тіньової економіки, погіршують інвестиційний клімат та не дозволяють українським компаніям ефективно конкурувати та розвивати економіку нашої держави. Саме тому ми були глибоко стурбовані рішенням Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики щодо прийняття за основу проекту Закону №7484. Сподіваємося, що даний проект Закону буде відхилений як такий, що може створити юридичну прогалину для масштабного ввезення товарів поза митним оформленням та подальшого збільшення обсягів тіньового ринку.

Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України та ряду народних депутатів з проханням не підтримувати проект Закону №7484. Асоціація не підтримує скасування необхідності перебування за кордоном не менше ніж 24 години в якості передумов для імпорту товарів на суму до 500 євро без сплати митних зборів та податків при перетині кордону залізницею або на автомобілі, як запропоновано проектом Закону №7484.

На думку експертів Асоціації, виключення зазначених часових обмежень сприятиме активізації так званого «човникового бізнесу» (процесів ввезення товарів поза митним оформленням для особистого користування де-юре, і з метою подальшого перепродажу – де-факто), що є одним з джерел надходження незаконного імпорту в Україну.

Зокрема, недобросовісні суб’єкти господарювання можуть використовувати митні привілеї, надані державою громадянам, з метою розроблення схем з ухилення від сплати податків та митних платежів. Вважаємо, що вищезгадана норма, яка встановлює необхідність перебування за кордоном не менше ніж 24 години для можливості отримання митних привілеїв, дозволяє відмежувати осіб, які дійсно здійснюють ввезення в Україну товарів на суму до 500 євро для особистого користування, від тих, які задіяні в недобросовісних схемах та шкодять інтересам держави та суспільства.

Асоціація виступає проти ухилення від сплати податків та недоброчесної конкуренції. Вважаємо, що значні обсяги нелегального імпорту в Україну сприяють зростанню тіньової економіки, погіршують інвестиційний клімат та не дозволяють українським компаніям ефективно конкурувати та розвивати економіку нашої держави.

Саме тому ми були глибоко стурбовані рішенням Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики щодо прийняття за основу проекту Закону №7484. Сподіваємося, що даний проект Закону буде відхилений як такий, що може створити юридичну прогалину для масштабного ввезення товарів поза митним оформленням та подальшого збільшення обсягів тіньового ринку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: