fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Комітет з електронних платежів обговорив з Нацбанком актуальні питання платіжного ринку

26/ 05/ 2023
  23 травня відбулась зустріч представників Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації з фахівцями Національного банку України для обговорення актуальних питань розвитку електронних платежів в Україні. У зв’язку із затвердженням Нацбанком Положення про автентифікацію та посилену автентифікацію №58 від 3 травня 2023 року, у банків та платіжних систем виникли запитання та уточнення щодо термінів та етапів її впровадження, розповсюдження вимог на учасників ринку, уточнення вимог до автентифікації під час застосування тих чи інших технологій проведення автентифікації. Представники Нацбанку запевнили бізнес, що більшість вимог, які містить Положення, вже виконані учасниками платіжного ринку під час впровадження 3DSecure, що знімає загрозу застосування штрафних санкцій за невиконання вимог Положення. Окремо було зазначено, що розділ V Положення «Вимоги до електронної взаємодії між суб’єктами платіжних операцій та до заходів безпеки під час електронної взаємодії» набере чинності з 1 серпня 2025 року, що відповідає дню введення в дію глави 4 розділу IV Закону України «Про платіжні послуги» щодо впровадження відкритого банкінгу. Під час зустрічі представники Нацбанку поінформували про статус прийняття концепції відкритого банкінгу, яка має бути ухвалена найближчим часом, та про процес розроблення проектів нормативно-правових актів та технічних специфікацій, передбачених цією концепцією. Експерти компаній Комітету з електронних платежів також запрошені до участі у розробленні та узгодженні проєктів регуляцій. Представники профільних департаментів Нацбанку поділилися з учасниками Комітету першими враженнями та спостереженнями з боку регулятора щодо запуску та початку роботи Регуляторної платформи («пісочниці»), а також інформацією щодо запланованих регуляторних змін у сфері електронних платежів в рамках євроінтеграції. Наразі до участі в «пісочниці» допускаються лише авторизовані надавачі платіжних послуг, але в перспективі, коли механізм буде успішно протестований, можливо будуть допускатися і ті компанії, які поки що не отримали ліцензії. Таким чином, компанії зможуть в спеціальному регуляторному середовищі тестувати свої продукти і розробки, а у разі успішного випробування технології в рамках пісочниці, приймати рішення щодо подачі документів для авторизації та включення до Реєстру надавачів платіжних послуг. Комітет з електронних платежів Асоціації щиро вдячний керівникам та експертам Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку, Департаменту безпеки та Департаменту стратегії та розвитку Національного банку України за продуктивну зустріч та розгорнуті і компетентні відповіді на усі запитання бізнесу.

23 травня відбулась зустріч представників Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації з фахівцями Національного банку України для обговорення актуальних питань розвитку електронних платежів в Україні.

У зв’язку із затвердженням Нацбанком Положення про автентифікацію та посилену автентифікацію №58 від 3 травня 2023 року, у банків та платіжних систем виникли запитання та уточнення щодо термінів та етапів її впровадження, розповсюдження вимог на учасників ринку, уточнення вимог до автентифікації під час застосування тих чи інших технологій проведення автентифікації.

Представники Нацбанку запевнили бізнес, що більшість вимог, які містить Положення, вже виконані учасниками платіжного ринку під час впровадження 3DSecure, що знімає загрозу застосування штрафних санкцій за невиконання вимог Положення. Окремо було зазначено, що розділ V Положення «Вимоги до електронної взаємодії між суб’єктами платіжних операцій та до заходів безпеки під час електронної взаємодії» набере чинності з 1 серпня 2025 року, що відповідає дню введення в дію глави 4 розділу IV Закону України «Про платіжні послуги» щодо впровадження відкритого банкінгу.

Під час зустрічі представники Нацбанку поінформували про статус прийняття концепції відкритого банкінгу, яка має бути ухвалена найближчим часом, та про процес розроблення проектів нормативно-правових актів та технічних специфікацій, передбачених цією концепцією. Експерти компаній Комітету з електронних платежів також запрошені до участі у розробленні та узгодженні проєктів регуляцій.

Представники профільних департаментів Нацбанку поділилися з учасниками Комітету першими враженнями та спостереженнями з боку регулятора щодо запуску та початку роботи Регуляторної платформи («пісочниці»), а також інформацією щодо запланованих регуляторних змін у сфері електронних платежів в рамках євроінтеграції. Наразі до участі в «пісочниці» допускаються лише авторизовані надавачі платіжних послуг, але в перспективі, коли механізм буде успішно протестований, можливо будуть допускатися і ті компанії, які поки що не отримали ліцензії. Таким чином, компанії зможуть в спеціальному регуляторному середовищі тестувати свої продукти і розробки, а у разі успішного випробування технології в рамках пісочниці, приймати рішення щодо подачі документів для авторизації та включення до Реєстру надавачів платіжних послуг.

Комітет з електронних платежів Асоціації щиро вдячний керівникам та експертам Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку, Департаменту безпеки та Департаменту стратегії та розвитку Національного банку України за продуктивну зустріч та розгорнуті і компетентні відповіді на усі запитання бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: