fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Імпорт з росії під забороною: тепер на 100%, але дещо залишилось поза увагою

20/ 04/ 2022
  Автор: Євген Сенченко, юрист ЮФ Василь Кісіль і Партнери 09 квітня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №426, якою ввів повну заборону (ембарго) на ввезення на територію України товарів з країни-агресора – російської федерації. Вказана заборона поширюється виключно на товари, що ввозяться в митному режимі імпорту. Аналіз змісту Постанови 426 дає підстави вважати, що заборона працює за формальним принципом, тобто стосується усіх товарів, що ввозяться з російської федерації на митну територію України, незалежно від країни походження таких товарів. Строк дії ембарго чітко не визначений, проте вбачається, що ембарго буде діяти допоки триває російська військова агресія проти України. Нагадаємо, український уряд вже не вперше запроваджує ембарго на торгівлю з країною-агресором. Наприкінці 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №1147, якою вводилася заборона на ввезення на митну територію України окремих категорій товарів походженням з російської федерації. Перелік товарів, ввезення яких заборонялось, періодично оновлювався Кабінетом Міністрів України. Станом на сьогодні Постанова №1147 є чинною та діє до 31 грудня 2022 року. Ми розцінюємо Постанови №1147 та №426 як два взаємодоповнюючих нормативно-правових акти. В той час як Постанова №1147 не охоплювала: товари, які ввозилися з російської федерації, однак не були включені до переліку заборонених товарів, та товари, які ввозилися з російської федерації та були включені до переліку заборонених товарів, але які походили з інших країн. Постанова №426 вирішує обидва ці питання. Відтепер, жодна продукція з території держави-агресора, незалежно від країни походження, не може ввозитись на територію України у митному режимі імпорту. Водночас, відкритим залишається інше питання: ввезення на територію України товарів, які походять з російської федерації та не включені до переліку Постанови №1147, з митної території інших держав (наприклад – республіки білорусь). Формально, такі діє не є забороненими, а отже – можуть використовуватися російськими постачальниками та їх українськими контрагентами в обхід заборон, встановлених Урядом щодо імпорту з російської федерації. Відтак, Уряд має звернути увагу на виявлену прогалину та усунути її у найкоротший термін задля досягнення максимального ефекту від введеного проти росії ембарго та посилення відповіді країні-агресору на економічному фронті.

Автор: Євген Сенченко, юрист ЮФ Василь Кісіль і Партнери

09 квітня 2022 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №426, якою ввів повну заборону (ембарго) на ввезення на територію України товарів з країни-агресора – російської федерації. Вказана заборона поширюється виключно на товари, що ввозяться в митному режимі імпорту. Аналіз змісту Постанови 426 дає підстави вважати, що заборона працює за формальним принципом, тобто стосується усіх товарів, що ввозяться з російської федерації на митну територію України, незалежно від країни походження таких товарів.

Строк дії ембарго чітко не визначений, проте вбачається, що ембарго буде діяти допоки триває російська військова агресія проти України.

Нагадаємо, український уряд вже не вперше запроваджує ембарго на торгівлю з країною-агресором. Наприкінці 2015 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову №1147, якою вводилася заборона на ввезення на митну територію України окремих категорій товарів походженням з російської федерації. Перелік товарів, ввезення яких заборонялось, періодично оновлювався Кабінетом Міністрів України. Станом на сьогодні Постанова №1147 є чинною та діє до 31 грудня 2022 року.

Ми розцінюємо Постанови №1147 та №426 як два взаємодоповнюючих нормативно-правових акти. В той час як Постанова №1147 не охоплювала:

  • товари, які ввозилися з російської федерації, однак не були включені до переліку заборонених товарів, та
  • товари, які ввозилися з російської федерації та були включені до переліку заборонених товарів, але які походили з інших країн.

Постанова №426 вирішує обидва ці питання. Відтепер, жодна продукція з території держави-агресора, незалежно від країни походження, не може ввозитись на територію України у митному режимі імпорту.

Водночас, відкритим залишається інше питання: ввезення на територію України товарів, які походять з російської федерації та не включені до переліку Постанови №1147, з митної території інших держав (наприклад – республіки білорусь). Формально, такі діє не є забороненими, а отже – можуть використовуватися російськими постачальниками та їх українськими контрагентами в обхід заборон, встановлених Урядом щодо імпорту з російської федерації.

Відтак, Уряд має звернути увагу на виявлену прогалину та усунути її у найкоротший термін задля досягнення максимального ефекту від введеного проти росії ембарго та посилення відповіді країні-агресору на економічному фронті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: