fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника у спорі з фрахтувальником про стягнення заборгованості у зв’язку з простоєм судна

21/ 05/ 2024
  Команда Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси іноземного судновласника у судовому спорі з фрахтувальником про невиконання ним зобов’язань щодо сплати демередж у зв’язку з простоєм судна при проведенні вантажних операцій в українському порту. У 2022 році іноземна компанія – власник танкера – уклала рейсовий договір чартеру судна з українським фрахтувальником. Під час перебування танкера під вантажними операціями в морському порту Рені (Україна) була нарахована плата за знаходження судна в порту з перевищенням терміну, представленого в договорі між сторонами, на загальну суму 102 тис. дол. США. Власник судна звернувся до фрахтувальника з вимогою оплатити рахунок, на що компанія погодилась та письмово підтвердила свої грошові зобов’язання. Проте у 2023 році іноземний власник судна отримав лише третину від вказаної суми в якості часткової оплати рахунку. З того часу і до сьогодні фрахтувальник так і не сплатив залишок суми. У зв’язку з порушенням фрахтувальником своїх зобов’язань, власник судна звернувся до юридичної фірми «Ілляшев та Партнери». З метою захисту інтересів клієнта команда практики морського права ЮФ «Ілляшев та Партнери» підготувала та направила фрахтувальнику претензію з вимогою повністю оплатити рахунок. Адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» домоглися укладення угоди про врегулювання спору, згідно якої фрахтувальник зобов’язався погасити свій борг у відповідності до визначеного договором графіку. Водночас фрахтувальник вчергове проігнорував свої зобов’язання, порушив умови укладеного договору та не погасив прострочену заборгованість, а також пеню, що виникла у зв’язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов’язань за мировою угодою. Багаторазові спроби врегулювати спір з фрахтувальником у досудовому порядку не дали результату, внаслідок чого адвокати Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» звернулись до суду з позовом про стягнення заборгованості з фрахтувальника. 03 квітня 2024 року Північний апеляційний господарський суд погодився з аргументованою позицією команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» та постановив стягнути з фрахтувальника основний борг у розмірі 75 тис. дол. США, пеню у розмірі 25 тис. дол. США, а також судовий збір. Постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дня її прийняття. Над проєктом працювали адвокат, радник, керівник Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Сергій Неділько та адвокат Дмитро Груба.

Команда Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» захистила інтереси іноземного судновласника у судовому спорі з фрахтувальником про невиконання ним зобов’язань щодо сплати демередж у зв’язку з простоєм судна при проведенні вантажних операцій в українському порту.

У 2022 році іноземна компанія – власник танкера – уклала рейсовий договір чартеру судна з українським фрахтувальником. Під час перебування танкера під вантажними операціями в морському порту Рені (Україна) була нарахована плата за знаходження судна в порту з перевищенням терміну, представленого в договорі між сторонами, на загальну суму 102 тис. дол. США. Власник судна звернувся до фрахтувальника з вимогою оплатити рахунок, на що компанія погодилась та письмово підтвердила свої грошові зобов’язання.

Проте у 2023 році іноземний власник судна отримав лише третину від вказаної суми в якості часткової оплати рахунку. З того часу і до сьогодні фрахтувальник так і не сплатив залишок суми. У зв’язку з порушенням фрахтувальником своїх зобов’язань, власник судна звернувся до юридичної фірми «Ілляшев та Партнери».

З метою захисту інтересів клієнта команда практики морського права ЮФ «Ілляшев та Партнери» підготувала та направила фрахтувальнику претензію з вимогою повністю оплатити рахунок. Адвокати ЮФ «Ілляшев та Партнери» домоглися укладення угоди про врегулювання спору, згідно якої фрахтувальник зобов’язався погасити свій борг у відповідності до визначеного договором графіку.

Водночас фрахтувальник вчергове проігнорував свої зобов’язання, порушив умови укладеного договору та не погасив прострочену заборгованість, а також пеню, що виникла у зв’язку з несвоєчасним виконанням грошових зобов’язань за мировою угодою. Багаторазові спроби врегулювати спір з фрахтувальником у досудовому порядку не дали результату, внаслідок чого адвокати Одеського офісу ЮФ «Ілляшев та Партнери» звернулись до суду з позовом про стягнення заборгованості з фрахтувальника.

03 квітня 2024 року Північний апеляційний господарський суд погодився з аргументованою позицією команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» та постановив стягнути з фрахтувальника основний борг у розмірі 75 тис. дол. США, пеню у розмірі 25 тис. дол. США, а також судовий збір. Постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дня її прийняття.

Над проєктом працювали адвокат, радник, керівник Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» Сергій Неділько та адвокат Дмитро Груба.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: