fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси судновласника, довівши відсутність в діях капітана балкера New Challenge складу адміністративного правопорушення у зв’язку із забрудненням акваторії Миколаївського порту

04/ 11/ 2020
  Команда Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» успішно оскаржила постанову Державної екологічної інспекції України про накладення адміністративного стягнення на капітана т/х New Challenge, як уповноваженого представника судновласника, за забруднення акваторії Миколаївського морського порту у зв’язку з інцидентом під час проведення вантажних операцій. Заводський районний суд м. Миколаєва, як адміністративний суд першої інстанції, погодився з правовою позицією адвокатів, яка ґрунтувалася на істотній невідповідності висновків інспектора, викладених в оспорюваній постанові, фактичним обставинам справи, а також на численних процедурних порушеннях при складанні матеріалів та розгляді справи про адміністративне правопорушення. В результаті суд виніс рішення щодо скасування незаконної постанови інспектора Держекоінспекції та закриття справи про притягнення капітана до адміністративної відповідальності у зв’язку з відсутністю у його діях складу правопорушення. Представники Держекоінспекції не оскаржували рішення суду в апеляційному порядку, і воно вступило в законну силу. Нагадаємо, що в результаті інциденту в Миколаївському морському порті 12 липня 2020 року під час вивантаження 12-тонного вилочного навантажувача з судна New Challenge, через пошкодження стропи суднового крана, сталося падіння навантажувача на причал з висоти 4 метрів, в результаті чого був істотно пошкоджений причал і трубопровід сусіднього маслоналивного терміналу. В результаті пошкодження трубопроводу на причал пролилося близько 10 тон соняшникової олії, частина якої потрапила в акваторію, що стало підставою для притягнення капітана судна New Challenge до адміністративної відповідальності за забруднення навколишнього середовища, а також пред’явлення судновласнику претензії на суму понад 5 млн грн. Загальна сума вимог до судна склала близько 13,5 млн грн. Оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення на капітана є одним з елементів комплексної стратегії щодо захисту інтересів судновласника та P&I клубу у зв’язку з пред’явленням Держекоінспекцією майнових претензій. Раніше «Ілляшев та Партнери» домоглися прийняття Державною екологічною інспекцією України гарантійного листа P&I клубу у якості достатнього та єдиного забезпечення морської вимоги, яка була пред’явлена до судновласника - компанії CHALLENGE SHIPPING LTD. Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» заснована в 1997 році. Входить до числа найвідоміших юридичних фірм Східної Європи. Сьогодні штат «Ілляшев та Партнери» налічує понад 120 осіб в Україні, Росії та Естонії з офісами і представниками в Києві, Москві, Таллінні, Дніпрі, Сімферополі, Одесі та Харкові. Фірма визнана найбільш авторитетними дослідженнями юридичного ринку, згідно з якими вона займає провідні позиції на ринках України, Росії та Естонії.

Команда Одеського офісу юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» успішно оскаржила постанову Державної екологічної інспекції України про накладення адміністративного стягнення на капітана т/х New Challenge, як уповноваженого представника судновласника, за забруднення акваторії Миколаївського морського порту у зв’язку з інцидентом під час проведення вантажних операцій.

Заводський районний суд м. Миколаєва, як адміністративний суд першої інстанції, погодився з правовою позицією адвокатів, яка ґрунтувалася на істотній невідповідності висновків інспектора, викладених в оспорюваній постанові, фактичним обставинам справи, а також на численних процедурних порушеннях при складанні матеріалів та розгляді справи про адміністративне правопорушення.

В результаті суд виніс рішення щодо скасування незаконної постанови інспектора Держекоінспекції та закриття справи про притягнення капітана до адміністративної відповідальності у зв’язку з відсутністю у його діях складу правопорушення. Представники Держекоінспекції не оскаржували рішення суду в апеляційному порядку, і воно вступило в законну силу.

Нагадаємо, що в результаті інциденту в Миколаївському морському порті 12 липня 2020 року під час вивантаження 12-тонного вилочного навантажувача з судна New Challenge, через пошкодження стропи суднового крана, сталося падіння навантажувача на причал з висоти 4 метрів, в результаті чого був істотно пошкоджений причал і трубопровід сусіднього маслоналивного терміналу. В результаті пошкодження трубопроводу на причал пролилося близько 10 тон соняшникової олії, частина якої потрапила в акваторію, що стало підставою для притягнення капітана судна New Challenge до адміністративної відповідальності за забруднення навколишнього середовища, а також пред’явлення судновласнику претензії на суму понад 5 млн грн. Загальна сума вимог до судна склала близько 13,5 млн грн.

Оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення на капітана є одним з елементів комплексної стратегії щодо захисту інтересів судновласника та P&I клубу у зв’язку з пред’явленням Держекоінспекцією майнових претензій.

Раніше «Ілляшев та Партнери» домоглися прийняття Державною екологічною інспекцією України гарантійного листа P&I клубу у якості достатнього та єдиного забезпечення морської вимоги, яка була пред’явлена до судновласника – компанії CHALLENGE SHIPPING LTD.

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» заснована в 1997 році. Входить до числа найвідоміших юридичних фірм Східної Європи. Сьогодні штат «Ілляшев та Партнери» налічує понад 120 осіб в Україні, Росії та Естонії з офісами і представниками в Києві, Москві, Таллінні, Дніпрі, Сімферополі, Одесі та Харкові. Фірма визнана найбільш авторитетними дослідженнями юридичного ринку, згідно з якими вона займає провідні позиції на ринках України, Росії та Естонії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: