fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» захистили інтереси одного з найбільших елеваторів півдня України у спорі з іноземним зернотрейдером та українським експортером

04/ 04/ 2024
  Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси елеватору в судовому спорі з іноземною компанією-зернотрейдером та українським експортером про надання доступу до товару та переоформлення прав на нього. Елеватор надає послуги зі зберігання і перевалки зернових вантажів, має розвинену інфраструктуру та є великим транспортним вузлом на півдні України, що знаходиться на території Херсонського морського порту. У 2021 році елеватор уклав договір з українським експортером, що передбачав надання послуг зі зберігання близько 2 тис. тонн зерна вартістю більше 2 млн дол. США. Згідно з договором, елеватор відповідав за зберігання товару на зерновому складі, перевалку, доробку, проведення оздоровчих заходів тощо. В подальшому експортер – власник зерна, що знаходилось на зберіганні на складі, – продав його іноземному зернотрейдеру. Український експортер зобов’язався самостійно поставити товар іноземному зернотрейдеру, проте не виконав своїх зобов’язань за контрактом, внаслідок чого іноземна компанія звернулась до суду з позовом до зернового складу з вимогою надати доступ до зерна для його відвантаження та зобов’язати елеватор видати нові складські документи на нового власника товару. Вирішення спору ускладнювалось через нелогічну і непослідовну позицію українського експортера, який подав зустрічний позов, проте згодом відмовився від нього.    Адвокати «Ілляшев та Партнери» надали до суду належні докази на підтвердження порушення українським експортером договірної процедури переоформлення права власності на товар. Відповідно, права іноземної компанії були порушені не елеватором, а продавцем товару, оскільки елеватор не може переоформити зерно без участі його власника. До того ж, елеватор не отримав оплати за послуги зі зберігання зерна, які він надавав, а, відповідно до укладеного договору, без повної оплати послуг неможливо переоформити право власності на зерно. Завдяки зусиллям та обґрунтованій правовій позиції команди «Ілляшев та Партнери» суд погодився з тим, що елеватор не є відповідальною стороною у даній справі й жодним чином не порушував прав та законних інтересів іноземної компанії. Над проєктом працювали радник, керівник Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» Сергій Недількота адвокат Дмитро Груба.

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси елеватору в судовому спорі з іноземною компанією-зернотрейдером та українським експортером про надання доступу до товару та переоформлення прав на нього.

Елеватор надає послуги зі зберігання і перевалки зернових вантажів, має розвинену інфраструктуру та є великим транспортним вузлом на півдні України, що знаходиться на території Херсонського морського порту.

У 2021 році елеватор уклав договір з українським експортером, що передбачав надання послуг зі зберігання близько 2 тис. тонн зерна вартістю більше 2 млн дол. США. Згідно з договором, елеватор відповідав за зберігання товару на зерновому складі, перевалку, доробку, проведення оздоровчих заходів тощо. В подальшому експортер – власник зерна, що знаходилось на зберіганні на складі, – продав його іноземному зернотрейдеру.

Український експортер зобов’язався самостійно поставити товар іноземному зернотрейдеру, проте не виконав своїх зобов’язань за контрактом, внаслідок чого іноземна компанія звернулась до суду з позовом до зернового складу з вимогою надати доступ до зерна для його відвантаження та зобов’язати елеватор видати нові складські документи на нового власника товару. Вирішення спору ускладнювалось через нелогічну і непослідовну позицію українського експортера, який подав зустрічний позов, проте згодом відмовився від нього.   

Адвокати «Ілляшев та Партнери» надали до суду належні докази на підтвердження порушення українським експортером договірної процедури переоформлення права власності на товар. Відповідно, права іноземної компанії були порушені не елеватором, а продавцем товару, оскільки елеватор не може переоформити зерно без участі його власника. До того ж, елеватор не отримав оплати за послуги зі зберігання зерна, які він надавав, а, відповідно до укладеного договору, без повної оплати послуг неможливо переоформити право власності на зерно.

Завдяки зусиллям та обґрунтованій правовій позиції команди «Ілляшев та Партнери» суд погодився з тим, що елеватор не є відповідальною стороною у даній справі й жодним чином не порушував прав та законних інтересів іноземної компанії.

Над проєктом працювали радник, керівник Одеського офісу «Ілляшев та Партнери» Сергій Недількота адвокат Дмитро Груба.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: