fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» виграли у Верховному Суді справу проти АМКУ щодо нерівнозначності договорів з оптовими покупцями імуноглобулінних препаратів

14/ 07/ 2020
  Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси провідного українського фармацевтичного виробника «Біофарма» у справі про нібито порушення законодавства про захист економічної конкуренції на загальнодержавному ринку імуноглобулінів. У липні 2019 року Антимонопольний комітет України (далі – АМКУ) ухвалив рішення № 526-р у справі № 143-26.13/68-18/91-13 про порушення ПрАТ «Біофарма» і ТОВ «ФЗ «Біофарма» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Через нібито застосування у рівнозначних договорах з оптовими покупцями лікарських засобів різних термінів відстрочення оплати за продукцію на ФЗ «Біофарма» було накладено штрафи. З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» оскаржили рішення АМКУ до суду. ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла інтереси ФЗ «Біофарма» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду. Постановою Верховного Суду від 09 липня 2020 року в судовому спорі була поставлена крапка: Верховний Суд підтвердив законність дій фармацевтичного виробника і скасував рішення про накладення штрафних санкцій, погодившись з рішеннями, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями. «Верховний Суд дійшов висновку, що АМКУ аналізував нерівнозначні угоди, – прокоментував рішення партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов. – З урахуванням позиції Верховного Cуду, який бездоганно розібрався в ситуації, договори купівлі-продажу товару з метою участі в тендері не можуть вважатися рівнозначними з тими, за якими товар закуповувався для подальшої дистрибуції, але в інші способи. Окрім того, АМКУ не довів наявність негативного впливу на конкуренцію між дистриб’юторами, адже умови оплати фактично були рівними, справедливими, вигідними для всіх покупців, і жодного факту спотворення конкуренції не було зафіксовано». Фармацевтичний завод «Біофарма» (Biopharma) — українська фармацевтична компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів, препаратів на основі споротворних бактерій.

Команда практики антимонопольного права юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» відстояла інтереси провідного українського фармацевтичного виробника «Біофарма» у справі про нібито порушення законодавства про захист економічної конкуренції на загальнодержавному ринку імуноглобулінів.

У липні 2019 року Антимонопольний комітет України (далі – АМКУ) ухвалив рішення № 526-р у справі № 143-26.13/68-18/91-13 про порушення ПрАТ «Біофарма» і ТОВ «ФЗ «Біофарма» законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Через нібито застосування у рівнозначних договорах з оптовими покупцями лікарських засобів різних термінів відстрочення оплати за продукцію на ФЗ «Біофарма» було накладено штрафи.

З метою захисту інтересів клієнта «Ілляшев та Партнери» оскаржили рішення АМКУ до суду.

ЮФ «Ілляшев та Партнери» представляла інтереси ФЗ «Біофарма» на всіх стадіях судового розгляду аж до Верховного Суду.

Постановою Верховного Суду від 09 липня 2020 року в судовому спорі була поставлена крапка: Верховний Суд підтвердив законність дій фармацевтичного виробника і скасував рішення про накладення штрафних санкцій, погодившись з рішеннями, ухваленими раніше першою та апеляційною інстанціями.

«Верховний Суд дійшов висновку, що АМКУ аналізував нерівнозначні угоди, – прокоментував рішення партнер, адвокат, керівник практики антимонопольного та конкурентного права Олександр Фефелов. – З урахуванням позиції Верховного Cуду, який бездоганно розібрався в ситуації, договори купівлі-продажу товару з метою участі в тендері не можуть вважатися рівнозначними з тими, за якими товар закуповувався для подальшої дистрибуції, але в інші способи. Окрім того, АМКУ не довів наявність негативного впливу на конкуренцію між дистриб’юторами, адже умови оплати фактично були рівними, справедливими, вигідними для всіх покупців, і жодного факту спотворення конкуренції не було зафіксовано».

Фармацевтичний завод «Біофарма» (Biopharma) — українська фармацевтична компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних високотехнологічних препаратів з донорської крові людини, рекомбінантних препаратів, препаратів на основі споротворних бактерій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: