fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» виграли податковий спір для виробника енергоефективного обладнання

10/ 10/ 2024
  Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси українського виробника енергоефективного обладнання у спорі з Державною податковою службою України та домоглась визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень на суму понад 8,3 млн грн. Посадовці Головного управління Державної фіскальної служби України провели перевірку приміщень українського виробника, на підставі якої було прийнято податкові повідомлення-рішення щодо застосування штрафних санкцій за порушення в частині заниження податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму в розмірі 8,3 млн грн. Виробника енергоефективного обладнання звинуватили, зокрема, у відсутності достатнього обсягу трудових ресурсів у вказаних контрагентів для здійснення відповідних фінансово-господарських операцій, непідтвердженні фактів придбання контрагентами товарів, які в подальшому було реалізовано компанією, відсутності виробничого обладнання, складських та офісних приміщень, устаткування, що необхідне для здійснення фінансово-господарської діяльності тощо. Український виробник звернувся до суду для оскарження податкових повідомлень-рішень, проте програв суд першої та апеляційної інстанцій. З метою захисту інтересів клієнта ЮФ «Ілляшев та Партнери» була залучена до справи на етапі касаційного оскарження у Верховному Суді і сформувала нову правову позицію. Розглянувши справу, Верховний Суд погодився з правовою позицією адвокатів юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», які довели, що висновки податкового органу є необґрунтованими та спростовуються документами первинної бухгалтерської документації, що повною мірою підтверджують правомірність формування товариством податкових вигод за період, що перевірявся. Відтак, Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Під час нового розгляду справи команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» довела в суді, що податкова перевірка мала упереджений характер, а її результати базувалися виключно на припущеннях представників податкових органів порушень норм податкового законодавства іншими, аніж український виробник, особами. Адвокати «Ілляшев та Партнери» надали беззаперечні докази законного здійснення господарських операцій компанією з контрагентами та відсутність зловживань з боку українського виробника, пов’язаних зі сплатою податку на додану вартість, який нараховується у ланцюгу поставок. Суд першої інстанції погодився з доводами  команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» і скасував податкові повідомлення-рішення на суму понад 8,3 млн грн. Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, представники податкового органу звернулись до суду апеляційної інстанції, який відхилив аргументи податкової та відмовив у задоволенні апеляційної скарги. Над проєктом працював адвокат, радник ЮФ «Ілляшев та Партнери» Олександр Денисенко.

Юридична фірма «Ілляшев та Партнери» успішно захистила інтереси українського виробника енергоефективного обладнання у спорі з Державною податковою службою України та домоглась визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень на суму понад 8,3 млн грн.

Посадовці Головного управління Державної фіскальної служби України провели перевірку приміщень українського виробника, на підставі якої було прийнято податкові повідомлення-рішення щодо застосування штрафних санкцій за порушення в частині заниження податку на прибуток та податку на додану вартість на загальну суму в розмірі 8,3 млн грн. Виробника енергоефективного обладнання звинуватили, зокрема, у відсутності достатнього обсягу трудових ресурсів у вказаних контрагентів для здійснення відповідних фінансово-господарських операцій, непідтвердженні фактів придбання контрагентами товарів, які в подальшому було реалізовано компанією, відсутності виробничого обладнання, складських та офісних приміщень, устаткування, що необхідне для здійснення фінансово-господарської діяльності тощо.

Український виробник звернувся до суду для оскарження податкових повідомлень-рішень, проте програв суд першої та апеляційної інстанцій. З метою захисту інтересів клієнта ЮФ «Ілляшев та Партнери» була залучена до справи на етапі касаційного оскарження у Верховному Суді і сформувала нову правову позицію.

Розглянувши справу, Верховний Суд погодився з правовою позицією адвокатів юридичної фірми «Ілляшев та Партнери», які довели, що висновки податкового органу є необґрунтованими та спростовуються документами первинної бухгалтерської документації, що повною мірою підтверджують правомірність формування товариством податкових вигод за період, що перевірявся. Відтак, Верховний Суд скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

Під час нового розгляду справи команда ЮФ «Ілляшев та Партнери» довела в суді, що податкова перевірка мала упереджений характер, а її результати базувалися виключно на припущеннях представників податкових органів порушень норм податкового законодавства іншими, аніж український виробник, особами.

Адвокати «Ілляшев та Партнери» надали беззаперечні докази законного здійснення господарських операцій компанією з контрагентами та відсутність зловживань з боку українського виробника, пов’язаних зі сплатою податку на додану вартість, який нараховується у ланцюгу поставок. Суд першої інстанції погодився з доводами  команди ЮФ «Ілляшев та Партнери» і скасував податкові повідомлення-рішення на суму понад 8,3 млн грн.

Не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, представники податкового органу звернулись до суду апеляційної інстанції, який відхилив аргументи податкової та відмовив у задоволенні апеляційної скарги.

Над проєктом працював адвокат, радник ЮФ «Ілляшев та Партнери» Олександр Денисенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: