fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

«Ілляшев та Партнери» домоглися застосування попереднього антидемпінгового мита на імпорт радіаторів з Туреччини та Китаю

18/ 10/ 2024
  Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко, що представляє інтереси національних виробників ТОВ «Сан Тех Рай» та ТОВ «Ютерм Україна», домоглася застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну радіаторів для опалення походженням з Турецької Республіки та Китайської Народної Республіки. За проміжними результатами антидемпінгового розслідування Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 15 жовтня 2024 року прийняла рішення № АД-568/2024/441-01 про застосування попереднього антидемпінгового мита щодо товарів з Турецької Республіки та КНР, що мають наступний опис: радіатори для опалення (сталеві, алюмінієві, біметалеві), що класифікуються за кодами 7322 19 00 00, 7616 99 10 00, 7616 99 90 00 згідно з УКТ ЗЕД. Розмір ставки попереднього антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну товару встановлено на рівні: 41,86% для виробників та експортерів радіаторів для опалення походженням з Турецької Республіки; 42% для виробників та експортерів радіаторів для опалення походженням з КНР. При цьому заходи не будуть застосовуватися до сушарок для рушників, водяних внутрішньопідлогових конвекторів та дизайнерських радіаторів (вертикальних та горизонтальних трубчастих). Розслідування показало, що з 2023 року у національних виробників істотно погіршився ряд фінансово-економічних показників: обсяги виробництва та реалізації товару, використання виробничих потужностей, показники зайнятості працівників та виручки підприємств. «Це довгоочікуване та вкрай важливе рішення для українських підприємств. Вперше вони звернулись до Мінекономіки зі скаргою ще у 2020 році. Ситуація потребувала вжиття невідкладних заходів захисту з огляду на тривалий демпінговий імпорт з Турецької Республіки та КНР, – наголосила Олена Омельченко. – Рішення про застосування попередніх заходів співпало з продовженням Єврокомісією дії остаточних антидемпінгових мит на рівні від 12,6 % до 56,2 % щодо імпорту алюмінієвих радіаторів з Китаю в ЄС. Рішення Міжвідомчої комісії є ще одним підтвердженням факту недобросовісної конкуренції з боку китайських виробників та експортерів». Попереднє антидемпінгове мито застосовується строком на чотири місяці та нараховуватиметься з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Попереднє антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів) та імпортного мита. Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги національних виробників ТОВ «Сан Тех Рай» та ТОВ «Ютерм Україна», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 12 квітня 2024 року.

Команда практики міжнародної торгівлі юридичної фірми «Ілляшев та Партнери» під керівництвом партнера Олени Омельченко, що представляє інтереси національних виробників ТОВ «Сан Тех Рай» та ТОВ «Ютерм Україна», домоглася застосування попередніх антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну радіаторів для опалення походженням з Турецької Республіки та Китайської Народної Республіки.

За проміжними результатами антидемпінгового розслідування Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 15 жовтня 2024 року прийняла рішення № АД-568/2024/441-01 про застосування попереднього антидемпінгового мита щодо товарів з Турецької Республіки та КНР, що мають наступний опис: радіатори для опалення (сталеві, алюмінієві, біметалеві), що класифікуються за кодами 7322 19 00 00, 7616 99 10 00, 7616 99 90 00 згідно з УКТ ЗЕД.

Розмір ставки попереднього антидемпінгового мита щодо імпорту в Україну товару встановлено на рівні:

  • 41,86% для виробників та експортерів радіаторів для опалення походженням з Турецької Республіки;
  • 42% для виробників та експортерів радіаторів для опалення походженням з КНР.

При цьому заходи не будуть застосовуватися до сушарок для рушників, водяних внутрішньопідлогових конвекторів та дизайнерських радіаторів (вертикальних та горизонтальних трубчастих).

Розслідування показало, що з 2023 року у національних виробників істотно погіршився ряд фінансово-економічних показників: обсяги виробництва та реалізації товару, використання виробничих потужностей, показники зайнятості працівників та виручки підприємств.

«Це довгоочікуване та вкрай важливе рішення для українських підприємств. Вперше вони звернулись до Мінекономіки зі скаргою ще у 2020 році. Ситуація потребувала вжиття невідкладних заходів захисту з огляду на тривалий демпінговий імпорт з Турецької Республіки та КНР, – наголосила Олена Омельченко. – Рішення про застосування попередніх заходів співпало з продовженням Єврокомісією дії остаточних антидемпінгових мит на рівні від 12,6 % до 56,2 % щодо імпорту алюмінієвих радіаторів з Китаю в ЄС. Рішення Міжвідомчої комісії є ще одним підтвердженням факту недобросовісної конкуренції з боку китайських виробників та експортерів».

Попереднє антидемпінгове мито застосовується строком на чотири місяці та нараховуватиметься з дня опублікування рішення Міжвідомчої комісії в газеті «Урядовий кур’єр». Попереднє антидемпінгове мито стягуватиметься митними органами незалежно від сплати інших податків і зборів (обов’язкових платежів) та імпортного мита.

Нагадаємо, що рішення про порушення та проведення антидемпінгового розслідування за результатами розгляду скарги національних виробників ТОВ «Сан Тех Рай» та ТОВ «Ютерм Україна», підготовленої командою практики міжнародної торгівлі ЮФ «Ілляшев та Партнери», було прийняте Міжвідомчою комісією з міжнародної торгівлі 12 квітня 2024 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: