fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Фінмоніторинг вкладів громадян скасований умовно

11/ 05/ 2022
  Ярослава Лаган. Адвокат юридичної компанії ADER HABER Верховна Рада змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану умовно. Так вважає адвокат юридичної компанії ADER HABER Ярослава Лаган. За її словами,  про повне скасування процедур фінансового моніторингу для готівкових вкладів громадян сьогодні зовсім не йдеться: 1) Якщо клієнт-фізична особа вносить на свій поточний рахунок кошти готівкою на суму, яка дорівнює чи перевищує 400 тис. грн і не надає на вимогу банку документи на підтвердження походження коштів - банк джерела походження коштів дійсно не встановлює. 2) Але вільно розпоряджатися такими коштами, походження яких не перевірене, не вийде. Видати такі кошти готівкою чи переказати їх можна лише 1. на спецрахунки Нацбанку для підтримки ЗСУ та/або гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від дій рф; для придбання облігацій внутрішньої державної позики Військові облігації. 3) Банк відновить можливість переказу чи зняття внесених коштів після припинення чи скасування воєнного стану, але лише після встановлення джерел походження коштів. 4) У разі наявності у банку підозри, що внесена клієнтом - фізичною особою готівка є пов’язана з тероризмом, розповсюдженням зброї масового знищення та їх фінансуванням, банк зобов’язаний заморозити ці кошти і повідомити про це СБУ. СБУ таку підозру банку перевіряє (будь-яких строків, протягом яких може тривати така перевірка закон не встановлює)  і, якщо підозра не підтвердилася, активи розморожуються. Для бізнесу ж загальні правила фінансового моніторингу не змінилися взагалі.

Ярослава Лаган

Адвокат юридичної компанії ADER HABER

Верховна Рада змінила правила фінансового моніторингу на період воєнного стану умовно. Так вважає адвокат юридичної компанії ADER HABER Ярослава Лаган. За її словами,  про повне скасування процедур фінансового моніторингу для готівкових вкладів громадян сьогодні зовсім не йдеться:

1) Якщо клієнт-фізична особа вносить на свій поточний рахунок кошти готівкою на суму, яка дорівнює чи перевищує 400 тис. грн і не надає на вимогу банку документи на підтвердження походження коштів – банк джерела походження коштів дійсно не встановлює.

2) Але вільно розпоряджатися такими коштами, походження яких не перевірене, не вийде. Видати такі кошти готівкою чи переказати їх можна лише 1. на спецрахунки Нацбанку для підтримки ЗСУ та/або гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від дій рф; для придбання облігацій внутрішньої державної позики “Військові облігації”.

3) Банк відновить можливість переказу чи зняття внесених коштів після припинення чи скасування воєнного стану, але лише після встановлення джерел походження коштів.

4) У разі наявності у банку підозри, що внесена клієнтом – фізичною особою готівка є пов’язана з тероризмом, розповсюдженням зброї масового знищення та їх фінансуванням, банк зобов’язаний заморозити ці кошти і повідомити про це СБУ. СБУ таку підозру банку перевіряє (будь-яких строків, протягом яких може тривати така перевірка закон не встановлює)  і, якщо підозра не підтвердилася, активи розморожуються.

Для бізнесу ж загальні правила фінансового моніторингу не змінилися взагалі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: