fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА закликає розблокувати імпорт зразків інноваційних ЗЗР

30/ 11/ 2020
  Вже завтра, 1 грудня, Верховна Рада може прийняти рішення, що розблокує ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань. Йдеться про прийняття проєкту Закону №2289 від 18 жовтня 2019 року, який вже більше року очікує розгляду у Парламенті. Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» в частині вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку на практиці виконати неможливо. Варто зазначити, що даної норми не існує в законодавстві ЄС та інших високорозвинутих країнах та не існувало в законодавстві України до грудня 2015 року. А от з 2016 року виробники інноваційних оригінальних засобів захисту рослин зіткнулися з фактичною неможливістю проведення наукових досліджень та державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР в Україні через вищезгадану вимогу. Як результат, втрати аграріїв через недоотримання врожайності при цьому становлять близько 3 млрд грн щорічно. У 2018 році провідні виробники оригінальних ЗЗР були змушені скоротити обсяг інвестицій в науково-дослідну діяльність в Україні на 60%, а в 2019 році – на понад 80%. Заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів. Отже, ситуація потребує негайного врегулювання. Інноваційні ЗЗР нового покоління могли б суттєво посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити обсяги внесення ЗЗР на 30-40% та підвищити безпековий профіль. У випадку ухвалення законопроєкту №2289 окрім економічного ефекту, буде відчутний і позитивний екологічний ефект. Ще 13 листопада 2019 року Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики Комітет вирішив рекомендувати ВРУ прийняти зазначений Проєкт Закону за основу та в цілому як Закон. Тільки за четверту сесію Верховної Ради України ІХ скликання проєкт Закону був в порядку денному 6 разів. Враховуючи надзвичайну важливість та нагальність ухвалення цього законопроєкту, Асоціація звертається до народних депутатів з проханням підтримати цю законодавчу ініціативу та ухвалити законопроєкт за основу і в цілому.     Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Вже завтра, 1 грудня, Верховна Рада може прийняти рішення, що розблокує ввезення зразків інноваційних засобів захисту рослин для наукових досліджень та державних випробувань. Йдеться про прийняття проєкту Закону №2289 від 18 жовтня 2019 року, який вже більше року очікує розгляду у Парламенті.

Законопроєкт передбачає внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» в частині вилучення норми, відповідно до якої обов’язковою умовою завезення та застосування в Україні зразків незареєстрованих пестицидів, що використовуються для державних випробувань та наукових досліджень, є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, яку на практиці виконати неможливо.

Варто зазначити, що даної норми не існує в законодавстві ЄС та інших високорозвинутих країнах та не існувало в законодавстві України до грудня 2015 року. А от з 2016 року виробники інноваційних оригінальних засобів захисту рослин зіткнулися з фактичною неможливістю проведення наукових досліджень та державних випробувань і, в подальшому, державної реєстрації ЗЗР в Україні через вищезгадану вимогу. Як результат, втрати аграріїв через недоотримання врожайності при цьому становлять близько 3 млрд грн щорічно.

У 2018 році провідні виробники оригінальних ЗЗР були змушені скоротити обсяг інвестицій в науково-дослідну діяльність в Україні на 60%, а в 2019 році – на понад 80%. Заблокованими залишаються близько 95% інноваційних препаратів.

Отже, ситуація потребує негайного врегулювання. Інноваційні ЗЗР нового покоління могли б суттєво посилити рівень екологізації сільського господарства, а саме знизити обсяги внесення ЗЗР на 30-40% та підвищити безпековий профіль. У випадку ухвалення законопроєкту №2289 окрім економічного ефекту, буде відчутний і позитивний екологічний ефект.

Ще 13 листопада 2019 року Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики Комітет вирішив рекомендувати ВРУ прийняти зазначений Проєкт Закону за основу та в цілому як Закон. Тільки за четверту сесію Верховної Ради України ІХ скликання проєкт Закону був в порядку денному 6 разів.

Враховуючи надзвичайну важливість та нагальність ухвалення цього законопроєкту, Асоціація звертається до народних депутатів з проханням підтримати цю законодавчу ініціативу та ухвалити законопроєкт за основу і в цілому.  

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: