fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА закликає ДАБІ до діалогу

17/ 08/ 2021
  Останні три місяці ми в Європейській Бізнес Асоціації отримуємо чимало звернень від бізнесу щодо проблем під час отримання дозвільних документів в Державній архітектурно-будівельній інспекції України. Серед ключових питань - значна затримка розгляду заяв про прийняття в експлуатацію об’єкта та видачу сертифікатів про прийняття об’єктів в експлуатацію, затримка із внесенням змін до дозволів на будівництво у зв’язку із коригуванням проектної документації. Більше того, по деяким питанням бізнес отримує відмови, до прикладу, щодо внесення змін у загальний технічний план основного об’єкту для розширення виробничих потужностей існуючого об’єкта, тощо.  Крім того, деякі компанії члени наголошують, що система «Дія» не підвантажує уже існуючі документи або не розпізнає поданих раніше документів (так, наприклад, система не підвантажує акт готовності об’єкта до експлуатації в електронному вигляді у випадку подання документів для отримання сертифікату, що видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом обєкта). А через відсутність технічної підтримки з боку відомства у вказаній проблематиці, компанії не мають можливості звернутись за допомогою чи консультацією при виникненні технічних проблем при подачі документів. Ситуація ускладняється тим, що наразі йде процес реорганізації ДАБІ, що на практиці призводить до відсутності нормальної комунікації. Так, наприклад, у разі виникнення у бізнесу запитань або проблем, по вказаним для зворотного зв’язку на сайті ДАБІ номерам телефонів, неможливо додзвонитись, а на офіційні листи чи звернення електронною поштою, вказаною на сайті ДАБІ, також ніхто не відповідає.   Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Безумовно, бізнес розуміє, що процес реорганізації не одномоментний. Аби налагодити роботу потрібен час та неабиякі зусилля спеціалістів. І ми це дуже цінуємо та готові підтримувати усі якісні починання. Проте, це жодним чином не пояснює відсутність діалогу. Так, зі старту реформування ДАБІ пройшло вже чимало часу. Проте, на жаль, за цей час співпрацю вибудувати поки не вдалось, а зворотнійзв’язкок на запити та прохання до роз’яснень певних моментів від бізнесу – відсутній. Сподіваюсь, це найближчим часом буде виправлено. Адже збитки бізнесу від цієї ситуації – просто колосальні, а, відповідно, і недоотримання державного бюджету теж. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Голови ДАБІ Галіцина Сергія із закликом все ж налагодити взаємодію із прозорим бізнесом. Більше того, запрошуємо пана Галіцина провести зустріч з бізнесом, аби  обговорити поточний стан справ в ДАБІ, завдання та плани відомства.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Останні три місяці ми в Європейській Бізнес Асоціації отримуємо чимало звернень від бізнесу щодо проблем під час отримання дозвільних документів в Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

Серед ключових питань – значна затримка розгляду заяв про прийняття в експлуатацію об’єкта та видачу сертифікатів про прийняття об’єктів в експлуатацію, затримка із внесенням змін до дозволів на будівництво у зв’язку із коригуванням проектної документації. Більше того, по деяким питанням бізнес отримує відмови, до прикладу, щодо внесення змін у загальний технічний план основного об’єкту для розширення виробничих потужностей існуючого об’єкта, тощо. 

Крім того, деякі компанії члени наголошують, що система «Дія» не підвантажує уже існуючі документи або не розпізнає поданих раніше документів (так, наприклад, система не підвантажує акт готовності об’єкта до експлуатації в електронному вигляді у випадку подання документів для отримання сертифікату, що видається у разі прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта). А через відсутність технічної підтримки з боку відомства у вказаній проблематиці, компанії не мають можливості звернутись за допомогою чи консультацією при виникненні технічних проблем при подачі документів.

Ситуація ускладняється тим, що наразі йде процес реорганізації ДАБІ, що на практиці призводить до відсутності нормальної комунікації. Так, наприклад, у разі виникнення у бізнесу запитань або проблем, по вказаним для зворотного зв’язку на сайті ДАБІ номерам телефонів, неможливо додзвонитись, а на офіційні листи чи звернення електронною поштою, вказаною на сайті ДАБІ, також ніхто не відповідає.  

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Безумовно, бізнес розуміє, що процес реорганізації не одномоментний. Аби налагодити роботу потрібен час та неабиякі зусилля спеціалістів. І ми це дуже цінуємо та готові підтримувати усі якісні починання. Проте, це жодним чином не пояснює відсутність діалогу. Так, зі старту реформування ДАБІ пройшло вже чимало часу. Проте, на жаль, за цей час співпрацю вибудувати поки не вдалось, а зворотнійзв’язкок на запити та прохання до роз’яснень певних моментів від бізнесу – відсутній. Сподіваюсь, це найближчим часом буде виправлено. Адже збитки бізнесу від цієї ситуації – просто колосальні, а, відповідно, і недоотримання державного бюджету теж.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до Голови ДАБІ Галіцина Сергія із закликом все ж налагодити взаємодію із прозорим бізнесом. Більше того, запрошуємо пана Галіцина провести зустріч з бізнесом, аби  обговорити поточний стан справ в ДАБІ, завдання та плани відомства.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: