fbpx

ЕВА вітає початок роботи Антикризового енергетичного штабу

30/ 04/ 2020
  Цього тижня при Міністерстві енергетики та захисту довкілля було створено Антикризовий енергетичний штаб задля того, щоб максимально швидко втілити всі пропозиції та вивести галузь із кризової ситуації, яка наразі склалась. Бізнес підтримує дане рішення. На його важливості спільнота акцентувала увагу ще минулого тижня під час онлайн-зустрічі Асоціації щодо енергетичної безпеки в умовах надзвичайної ситуації, де взяла участь і Ольга Буславець, т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля. Так, пані Буславець було представлено план на 8 кроків, де Антикризовий штаб був одним з них. Водночас, Європейська Бізнес Асоціація пропонує долучити і представників від бізнесу до роботи штабу, аби мати можливість оперативно отримувати зворотній зв’язок від усіх стейкхолдерів та напрацьовувати дійсно конструктивні і дієві кроки. Вже зараз, в секторі енергетики бізнес готовий ділитись напрацюваннями щодо: введення стимулюючого тарифоутворення з ринковими ставками згідно з європейських практик; кроків задля ефективного завершення процесу медіації за участю Європейського Енергетичного співтовариства щодо «зеленого тарифу»; врегулювання питання неплатежів за вироблену енергію з ВДЕ, можливостей державним виробникам здійснювати продаж електроенергії з використанням блочних позицій та торгів формулою. В контексті cектору природного газу та нафти надважливимии є: збереження стимулюючої ставки ренти для нових свердловин та подальше податкове стимулювання розвитку видобутку вуглеводнів; створення сприятливих умов для видобутку нетрадиційних покладів природного газу; прийняття стимулюючої рентної ставки для видобутку нетрадиційних покладів газу (не вище 2%); зниження рівня ренти на нафту і конденсат до рівня природного газу; приведення норм споживання природного газу для споживачів, що не використовують лічильники до економічно обґрунтованих; запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії. Тож, сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і спільно в рамках Антикризового штабу країні вдасться випрацювати дійсно дієву стратегію!

Цього тижня при Міністерстві енергетики та захисту довкілля було створено Антикризовий енергетичний штаб задля того, щоб максимально швидко втілити всі пропозиції та вивести галузь із кризової ситуації, яка наразі склалась.

Бізнес підтримує дане рішення. На його важливості спільнота акцентувала увагу ще минулого тижня під час онлайн-зустрічі Асоціації щодо енергетичної безпеки в умовах надзвичайної ситуації, де взяла участь і Ольга Буславець, т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля. Так, пані Буславець було представлено план на 8 кроків, де Антикризовий штаб був одним з них.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація пропонує долучити і представників від бізнесу до роботи штабу, аби мати можливість оперативно отримувати зворотній зв’язок від усіх стейкхолдерів та напрацьовувати дійсно конструктивні і дієві кроки.

Вже зараз, в секторі енергетики бізнес готовий ділитись напрацюваннями щодо:

  • введення стимулюючого тарифоутворення з ринковими ставками згідно з європейських практик;
  • кроків задля ефективного завершення процесу медіації за участю Європейського Енергетичного співтовариства щодо «зеленого тарифу»;
  • врегулювання питання неплатежів за вироблену енергію з ВДЕ, можливостей державним виробникам здійснювати продаж електроенергії з використанням блочних позицій та торгів формулою.

В контексті cектору природного газу та нафти надважливимии є:

  • збереження стимулюючої ставки ренти для нових свердловин та подальше податкове стимулювання розвитку видобутку вуглеводнів;
  • створення сприятливих умов для видобутку нетрадиційних покладів природного газу;
  • прийняття стимулюючої рентної ставки для видобутку нетрадиційних покладів газу (не вище 2%);
  • зниження рівня ренти на нафту і конденсат до рівня природного газу;
  • приведення норм споживання природного газу для споживачів, що не використовують лічильники до економічно обґрунтованих;
  • запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії.

Тож, сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і спільно в рамках Антикризового штабу країні вдасться випрацювати дійсно дієву стратегію!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: