fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА продовжує підтримувати ініціативи, направлені на вирішення проблем імпорту заборонених котлів та необхідність дотримання всіма гравцями вимог законодавства

10/ 06/ 2024
  З 29 серпня 2022 року в Україні заборонено введення в обіг неенергоефективних  турбованих котлів. Відповідна норма, була встановлена Технічним регламентом з вимог до екодизайну для обігрівачів приміщень, затвердженим постановою Уряду ще в грудні 2019 року, який був розроблений на основі відповідного Регламенту Європейського Союзу. У той же час, певні недобросовісні суб’єкти господарювання продовжують масово ввозити заборонені котли, від чого страждають і прості споживачі, і держава, і законослухняний бізнес, який дотримується вимог законодавства. Неенергоефективні котли споживають більше енергоресурсів. Зокрема, за підрахунками, експертів Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації річна перевитрата газу одним неенергоефективним котлом у порівнянні з енергоефективним складає 580 м3 за рік. Строк служби котла складає, що найменше 10 років, і таких котлів щороку ввозяться десятки тисяч. За весь цей газ мають заплатити українські споживачі та держава, яка, наразі, частково субсидує вартість газу для населення. Держава, окрім ресурсів на субсидування вартості понадміру використаного газу, втрачає ще й недоотриманні податки та митні платежі, адже, неенергоефективні котли коштують трохи дешевше. Більше того, зважаючи на те, що ввезення таких котлів є наразі забороненим, існують ризики, що продаж і ввезення таких котлів буде здебільшого здійснюватися без сплати податків і зборів взагалі, що призведе до ще більших втрат бюджету. Законослухняний бізнес, який дотримується вимог законодавства, в таких умовах страждає від недобросовісної конкуренції та вже втратив суттєву долю ринку. Відтак, Асоціація продовжує підтримувати ініціативи, направлені на вирішення проблем імпорту заборонених котлів та необхідності дотримання всіма гравцями вимог законодавства. Зокрема, минулого тижня було підписано Меморанду з компанією «Дега Партнерз», яка є одним з юридичних радників Комітету Асоціації з питань побутової електротехніки, про співробітництво з метою вирішення проблеми з ввезенням в Україну заборонених, неенергоефективних обігрівачів приміщень. Так, сторони планують привертати додаткову увагу представників державних органів до необхідності вирішення зазначеної проблеми, а також намагатимуться сприяти припиненню постачання (імпорту, реалізації, введенню в експлуатацію) паливних котельних обігрівачів приміщень (турбованих котлів), які не відповідають вимогам Технічного Регламенту.

З 29 серпня 2022 року в Україні заборонено введення в обіг неенергоефективних  турбованих котлів. Відповідна норма, була встановлена Технічним регламентом з вимог до екодизайну для обігрівачів приміщень, затвердженим постановою Уряду ще в грудні 2019 року, який був розроблений на основі відповідного Регламенту Європейського Союзу. У той же час, певні недобросовісні суб’єкти господарювання продовжують масово ввозити заборонені котли, від чого страждають і прості споживачі, і держава, і законослухняний бізнес, який дотримується вимог законодавства.

Неенергоефективні котли споживають більше енергоресурсів. Зокрема, за підрахунками, експертів Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації річна перевитрата газу одним неенергоефективним котлом у порівнянні з енергоефективним складає 580 м3 за рік. Строк служби котла складає, що найменше 10 років, і таких котлів щороку ввозяться десятки тисяч. За весь цей газ мають заплатити українські споживачі та держава, яка, наразі, частково субсидує вартість газу для населення.

Держава, окрім ресурсів на субсидування вартості понадміру використаного газу, втрачає ще й недоотриманні податки та митні платежі, адже, неенергоефективні котли коштують трохи дешевше. Більше того, зважаючи на те, що ввезення таких котлів є наразі забороненим, існують ризики, що продаж і ввезення таких котлів буде здебільшого здійснюватися без сплати податків і зборів взагалі, що призведе до ще більших втрат бюджету.

Законослухняний бізнес, який дотримується вимог законодавства, в таких умовах страждає від недобросовісної конкуренції та вже втратив суттєву долю ринку.

Відтак, Асоціація продовжує підтримувати ініціативи, направлені на вирішення проблем імпорту заборонених котлів та необхідності дотримання всіма гравцями вимог законодавства. Зокрема, минулого тижня було підписано Меморанду з компанією «Дега Партнерз», яка є одним з юридичних радників Комітету Асоціації з питань побутової електротехніки, про співробітництво з метою вирішення проблеми з ввезенням в Україну заборонених, неенергоефективних обігрівачів приміщень. Так, сторони планують привертати додаткову увагу представників державних органів до необхідності вирішення зазначеної проблеми, а також намагатимуться сприяти припиненню постачання (імпорту, реалізації, введенню в експлуатацію) паливних котельних обігрівачів приміщень (турбованих котлів), які не відповідають вимогам Технічного Регламенту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: