fbpx

ЕВА презентувала Білу книгу з реформування екологічної політики України

16/ 11/ 2020

10 листопада під час Дня сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації було представлено Білу книгу з реформування екологічної політики задля досягнення цілей сталого розвитку.

Цей документ, напрацьований Комітетом промислової екології та сталого розвитку, висвітлює основні напрями реформування державної екологічної політики та пропонує конкретні заходи і напрями до її вдосконалення. Зокрема, щодо регуляторних змін у сфері захисту довкілля, протидії зміні клімату та фінансових інструментів для їх реалізації.

Україна, як підписант Угоди про асоціацію з Європейським союзом, має низку зобов’язань в частині адаптації екологічного законодавства до європейських стандартів. Тож наше законодавство потребує реформ з урахуванням українських реалій.

Бізнес-спільнота переконана, що вчасна та якісна імплементація вже взятих зобов’язань допоможе Україні зберегти позиції надійного економічного партнера ЄС та отримати додаткові економічні можливості, як технологічні так і інвестиційні. 

Відтак, у Білій книзі бізнес сформував свої очікування у вигляді 11 ключових реформ у різних напрямках:

  • промислового забруднення,
  • управління відходами,
  • оцінки впливу на довкілля,
  • екологічного контролю та екологічної інспекції,
  • екологічного оподаткування та інвестиційної політики в сфері екомодернізації,
  • адаптації екологічної політики до глобальних кліматичних трендів.

Кожна реформа містить опис проблеми, досвід ЄС, наслідки та шляхи вирішення у розрізі відповідальних органів. Документ доступний за посиланням.

Сподіваємося, даний документ стане запорукою подальшої результативної співпраці з Урядом та Парламентом щодо прийняття важливих змін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: