fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА дякує за врахування пропозицій в Закон щодо криміналізації контрабанди та сподівається найближчим часом ознайомитись з повною версією прийнятого документу

12/ 12/ 2023
  Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила загалом законопроект №5420 щодо криміналізації контрабанди. Документ передбачає кримінальну відповідальність за контрабанду товарів у значних та великих розмірах. Запровадження кримінальної відповідальності набиратиме чинності поетапно. Так, за контрабанду підакцизних товарів – з 1 січня 2024 року, а контрабанду всіх інших товарів – з 1 липня 2024 року. Відповідно від наявної в публічному просторі інформації від законотворців, Закон прийнято у редакції, до якої внесли правки на яких наполягав бізнес: поріг, після якого настає кримінальна відповідальність за контрабанду, збільшено у пять разів – до 6 млн грн; пороги по кримінальній відповідальності за контрабанду підакцизних товарів піднято у 2 рази – до 1,3 млн грн; умисел скоєння злочину потрібно буде довести.   Функцію контролю в контексті криміналізації контрабанди буде покладено на 2 служби – Митні органи та БЕБ. Щиро сподіваємось, що у парламентарів  вистачить політичної волі напочатку наступного року прийняти відповідні зміни, щоб повноцінно запустити перезавантаження БЕБ, як правоохоронного органу, який має здійснювати досудове розслідування правопорушень, пов’язаних з товарною конрабандою. Перед широкомасштабним запровадженням кримінальної відповідальності з 1 липня за контрабанду на всі види товарів, бізнес і громадянське суспільство України має бути впевнене у високому професіоналізмі контролюючого органу і недопущенні неправомірного тиску на бізнес методами податкової міліції. В той же час варто зауважити, що у бізнесу залишається і кілька питань: хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо. якою буде відповідальності посадових осіб (Митних служб, БЕБ) органів владних повноважень за перевищення повноважень. Тож від імені бізнесу, Європейська Бізнес Асоціація дякує законотворцям за врахування пропозицій бізнесу в такому одіозному законопроєкті. В той же час, спільнота з нетерпінням очікує на публікацію Закону, аби особисто ознайомитись з формулюваннями в документі, адже наразі повна версія прийнятого Закону бізнесу ще не доступна для ознайомлення.

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила загалом законопроект №5420 щодо криміналізації контрабанди.

Документ передбачає кримінальну відповідальність за контрабанду товарів у значних та великих розмірах. Запровадження кримінальної відповідальності набиратиме чинності поетапно. Так, за контрабанду підакцизних товарів – з 1 січня 2024 року, а контрабанду всіх інших товарів – з 1 липня 2024 року.

Відповідно від наявної в публічному просторі інформації від законотворців, Закон прийнято у редакції, до якої внесли правки на яких наполягав бізнес:

  • поріг, після якого настає кримінальна відповідальність за контрабанду, збільшено у п’ять разів – до 6 млн грн;
  • пороги по кримінальній відповідальності за контрабанду підакцизних товарів піднято у 2 рази – до 1,3 млн грн;
  • умисел скоєння злочину потрібно буде довести.  

Функцію контролю в контексті криміналізації контрабанди буде покладено на 2 служби – Митні органи та БЕБ. Щиро сподіваємось, що у парламентарів  вистачить політичної волі напочатку наступного року прийняти відповідні зміни, щоб повноцінно запустити перезавантаження БЕБ, як правоохоронного органу, який має здійснювати досудове розслідування правопорушень, пов’язаних з товарною конрабандою. Перед широкомасштабним запровадженням кримінальної відповідальності з 1 липня за контрабанду на всі види товарів, бізнес і громадянське суспільство України має бути впевнене у високому професіоналізмі контролюючого органу і недопущенні неправомірного тиску на бізнес методами податкової міліції.

В той же час варто зауважити, що у бізнесу залишається і кілька питань:

  • хто може бути притягнений до кримінальної відповідальності за такі злочини – керівник підприємства, декларант, митний брокер, перевізник тощо.
  • якою буде відповідальності посадових осіб (Митних служб, БЕБ) органів владних повноважень за перевищення повноважень.

Тож від імені бізнесу, Європейська Бізнес Асоціація дякує законотворцям за врахування пропозицій бізнесу в такому одіозному законопроєкті. В той же час, спільнота з нетерпінням очікує на публікацію Закону, аби особисто ознайомитись з формулюваннями в документі, адже наразі повна версія прийнятого Закону бізнесу ще не доступна для ознайомлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: