fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EQ як важлива складова успіху в житті

28/ 03/ 2017
  Автор: Ірина Богданова, директор з продаж та провідний консультант, тренер У наш час багато людей перебувають в активному русі, прагнуть досягти амбітних цілей і швидкого розвитку. Живучи в такому темпі, стає все важче справлятися з власними емоціями, не кажучи вже про те, щоб усвідомлювати і керувати емоціями інших людей. Лише кілька десятків років тому зявилося і почало поширюватися з величезною швидкістю таке поняття як емоційний інтелект (EQ). І зараз все більше людей розуміють, що від того, наскільки у них розвинений EQ (а не тільки IQ), безпосередньо залежить успіх в їх професійному та особистому житті. За даними компанії «Harvard Business Review» є загальноприйняті ознаки того, що Вам потрібно попрацювати над своїм EQ: Ви часто відчуваєте, що інші Вас не розуміють, і це засмучує Вас; Ви здивовані, коли інші ображаються на Ваші коментарі, в такому випадку Ви думаєте, що вони сприймають все дуже близько до серця; Ви очікуєте від інших то, на що здатні самі; Ви завжди знаходите винних, але ніколи не звинувачуєте себе; Ви знаходите дратівливим то, що інші чекають від Вас розуміння їх почуттів. Емоційний інтелект – це поєднання кількох ознак, якими володіє кожна людина: у більшості людей яскраво виражені одні риси при наявності дефіциту інших. На відміну від IQ, який суттєво не змінюється протягом усього життя, емоційний інтелект можна розвивати незалежно від віку. Розвиток емоційного інтелекту означає перехід до більш свідомого життя. Він сприяє особистісному розвитку і створенню додаткових мотивуючих факторів, проактивної поведінки і успішної реалізації своїх цілей. А також від рівня розвитку EQ у великій мірі залежить успішність і ефективність лідера (вміння приймати зважені рішення, надихати і вести за собою, впливати на оточуючих позитивними методами, переводити деструктив в конструктив та ін.). Розвиток EQ є одне з найскладніших завдань, яке може постати перед людиною, хоча це захоплюючий процес, як і саме життя. У результаті роботи над розвитком EQ, ви підвищуєте особисту ефективність, тому що ви ставите емоції на службу своєму професійному успіху.

Автор: Ірина Богданова, директор з продаж та провідний консультант, тренер

У наш час багато людей перебувають в активному русі, прагнуть досягти амбітних цілей і швидкого розвитку. Живучи в такому темпі, стає все важче справлятися з власними емоціями, не кажучи вже про те, щоб усвідомлювати і керувати емоціями інших людей.

Лише кілька десятків років тому з’явилося і почало поширюватися з величезною швидкістю таке поняття як емоційний інтелект (EQ). І зараз все більше людей розуміють, що від того, наскільки у них розвинений EQ (а не тільки IQ), безпосередньо залежить успіх в їх професійному та особистому житті.

За даними компанії «Harvard Business Review» є загальноприйняті ознаки того, що Вам потрібно попрацювати над своїм EQ:

  • Ви часто відчуваєте, що інші Вас не розуміють, і це засмучує Вас;
  • Ви здивовані, коли інші ображаються на Ваші коментарі, в такому випадку Ви думаєте, що вони сприймають все дуже близько до серця;
  • Ви очікуєте від інших то, на що здатні самі;
  • Ви завжди знаходите винних, але ніколи не звинувачуєте себе;
  • Ви знаходите дратівливим то, що інші чекають від Вас розуміння їх почуттів.

Емоційний інтелект – це поєднання кількох ознак, якими володіє кожна людина: у більшості людей яскраво виражені одні риси при наявності дефіциту інших. На відміну від IQ, який суттєво не змінюється протягом усього життя, емоційний інтелект можна розвивати незалежно від віку.

Розвиток емоційного інтелекту означає перехід до більш свідомого життя. Він сприяє особистісному розвитку і створенню додаткових мотивуючих факторів, проактивної поведінки і успішної реалізації своїх цілей. А також від рівня розвитку EQ у великій мірі залежить успішність і ефективність лідера (вміння приймати зважені рішення, надихати і вести за собою, впливати на оточуючих позитивними методами, переводити деструктив в конструктив та ін.).

Розвиток EQ є одне з найскладніших завдань, яке може постати перед людиною, хоча це захоплюючий процес, як і саме життя. У результаті роботи над розвитком EQ, ви підвищуєте особисту ефективність, тому що ви ставите емоції на службу своєму професійному успіху.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: